Styl życia

Kreatywna aranżacja przestrzeni w domu. Co zrobić, by wnętrze wyglądało na większe?

Styl życia

Aranżacja przestrzeni mieszkalnej to odpowiedzialne zadanie, bez względu na to, czy budujemy dom od podstaw, czy też podejmujemy się remontu starego budynku. Wnętrze może wydawać się większe nie tylko za sprawą wyburzania ścian i podnoszenia sufitów, ale także dzięki odpowiednio dobranym meblom i dodatkom. Czy można powiększyć przestrzeń w domu, a przy okazji połączyć ze sobą dwa różne style jego wystroju? Program "Domy z potencjałem - wnętrza z pomysłem" udowadnia, że tak.

"Domy z potencjałem - wnętrza z pomysłem" to program HGTV, który może być źródłem wielu inspiracji podczas remontu lub budowy domu. Dostarcza ciekawych rozwiązań i pomysłów na metamorfozę wnętrz, ale zachęca też do zaplanowania nawet najbardziej radykalnych zmian.

Czy można powiększyć przestrzeń za pomocą wystroju?

Dwa zupełnie odmienne style wystroju wnętrz mogą doskonale ze sobą współgrać i tworzyć zachwycającą całość, wpływając jednocześnie na optyczne powiększenie przestrzeni. Przekonali się o tym bohaterowie programu HGTV "Domy z potencjałem - wnętrza z pomysłem", którzy postanowili wyremontować swój wiejski dom i uczynić go miejscem, które będzie odpowiadać potrzebom i upodobaniom obojga z nich. Ich marzeniem było połączenie śródziemnomorskiego klimatu z nowoczesną prostotą. Pozornie trudne do wykonania zadanie stało się możliwe, dzięki wykorzystaniu kreatywnych rozwiązań aranżacyjnych.

Mamy ciekawy wzór na podłodze, która idealnie łączy dwa style. Drewno ma śródziemnomorski charakter, a kafelki nowoczesny. Do kuchni wchodzi się szerokim przejściem. Chcieliśmy, żeby było oryginalne, dlatego po bokach zainstalowaliśmy zabytkowe drzwi, które dodają pomieszczeniu charakteru

- opisuje metamorfozę wiejskiego domu prowadząca program. Dodaje też, otwarcie przestrzeni i połączenie dwóch różnych koncepcji wystroju pozwoliło stworzyć przytulny i ciepły klimat.

Otwieranie pomieszczeń poprzez wyburzanie ścian

Kapitalny remont domu pozwala wprowadzić bardziej radykalne zmiany, niż te związane z urządzaniem wnętrz w określonym stylu i nadawaniem im wymarzonego charakteru. O tym także przekonali się bohaterowie programu HGTV. Prowadząca "Domy z potencjałem - wnętrza z pomysłem" z dumą wymienia pomysły na zmiany, które zrealizowała zebrana w programie ekipa remontowa.

Największą zmianą w salonie będzie wyburzenie ściany, za którą jest wnęka śniadaniowa. Ścianę cofniemy, a całe patio zmieni się w jadalnię.

- opisuje plan na metamorfozę domu. Wspomina także o podniesieniu kominka, którego pierwotny wygląd przytłacza wnętrze i sprawia, że wydaje się ono mniejsze. Na koniec mówi też o tym, że właściwe ustawienie mebli, jak również odpowiednie oświetlenie, ma równie istotny wpływ na ostateczny wygląd przestrzeni.

Zmiany w wyglądzie i przestrzeni mieszkania można więc wykonywać małymi krokami bądź zdecydować się na spektakularną metamorfozę, wymagającą kapitalnego remontu i dobrej organizacji pracy.

HGTV - pomysły na remonty i znacznie więcej

Na antenie HGTV znaleźć można inspirujące programy, które pomagają zaplanować remont domu lub mieszkania, ale także zorganizować przestrzeń w ogrodzie. "Domy z potencjałem - wnętrza z pomysłem" to jedna z wielu propozycji, która może stać się motywacją do przeprowadzenia zmian w naszym otoczeniu. Całą ofertę znajdziesz w programie telewizyjnym HGTV.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Pozostałe wiadomości