aranżacja domu

    aranżacja domu

    Aranżacja przestrzeni mieszkalnej to odpowiedzialne zadanie, bez względu na to, czy budujemy dom od podstaw, czy też podejmujemy się remontu starego budynku. Wnętrze może wydawać się większe nie tylko za sprawą wyburzania ścian i podnoszenia sufitów, ale także dzięki odpowiednio dobranym meblom i dodatkom. Czy można powiększyć przestrzeń w domu, a przy okazji połączyć ze sobą dwa różne style jego wystroju? Program "Domy z potencjałem - wnętrza z pomysłem" udowadnia, że tak.

    Miesiące izolacji dobitnie pokazały nam, jak ważne jest dobrze zaprojektowane mieszkanie. Otaczająca nas przestrzeń ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, co odczuwamy instynktownie, jednak nietrudno o potwierdzenie tej tezy w badaniach. W ostatnich latach wykształciły się nawet osobne dziedziny nauki zajmujące się tym zagadnieniem – mowa o neuroestetyce, neuroarchitekturze i neurodesignie. Co kryje się za tymi pojęciami? Jakie lekcje można wyciągnąć z osiągnięć tych dyscyplin i jak wykorzystać je w aranżacji mieszkania?

    W kolejnej odsłonie cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła Sybillę i Łukasza. W ich 145-metrowym domu dominuje biel oraz naturalne surowce: drewno i kamień. Główną aranżerką wnętrza jest Sybilla, zaś wykonawcą jej mąż Łukasz. Gdzie szukają inspiracji?