przestrzeń

  Lęk przestrzeni, czyli agorafobia, to stosunkowo często pojawiające się zaburzenie nerwowe. Osoby cierpiące na agorafobię odczuwają paniczny lęk przed otwartymi przestrzeniami, np. w górach, a także miejscami publicznymi oraz dużymi skupiskami ludzi, np. w supermarkecie. W przypadku tego zaburzenia często pojawia się obawa przed publicznym upokorzeniem.

  W XXI wieku coraz więcej kobiet poszukuje dla siebie przestrzeni. Jedne wybierają zajęcia jogi, drugie wolą babskie spotkania przy winie, a trzecie - uczestniczą w kobiecych kręgach. O tęsknocie za siostrzeństwem i odkrywaniu swojej kobiecości rozmawiamy z psycholożką Katarzyną Gwiazdowską.

  Aranżacja przestrzeni mieszkalnej to odpowiedzialne zadanie, bez względu na to, czy budujemy dom od podstaw, czy też podejmujemy się remontu starego budynku. Wnętrze może wydawać się większe nie tylko za sprawą wyburzania ścian i podnoszenia sufitów, ale także dzięki odpowiednio dobranym meblom i dodatkom. Czy można powiększyć przestrzeń w domu, a przy okazji połączyć ze sobą dwa różne style jego wystroju? Program "Domy z potencjałem - wnętrza z pomysłem" udowadnia, że tak.

  Problem z porozrzucaną po całym mieszkaniu biżuterią zna chyba większość kobiet. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Marię Ernst-Zduniak, która pomaga organizować przestrzeń, bo jak mówi, porządek ułatwia codzienne życie wszystkich domowników. Poznaj sposoby, jak przechowywać biżuterię.

  Radosław Gajda: "Jesteśmy świetni w pomnikach ale niestety właśnie w pomnikach tragicznych wydarzeń, katastrof, mordów, zbrodni. (...) W naszych miastach bardzo nam brakuje takiej sztuki (...), która będzie dla nas angażująca i będzie sprawiała, że nasze życie między budynkami będzie ciekawsze". Z naszym gościem, architektem i autorem bloga o architekturze, rozmawialiśmy o specyfice polskich pomników. Dlaczego w Polsce pomniki są zazwyczaj tak poważne?

  Francine Jay jest propagatorką minimalizmu jako stylu życia oraz porządkowania. Dziennikarce Dzień Dobry TVN Uli Chincz powiedziała, jak zostać minimalistą, co zyskujemy pozbywając się starych rzeczy, dlaczego warto ograniczyć kupowanie i co zrobić, kiedy kusi nas nabywanie nowych przedmiotów.

  Forum 76 powstał na terenie dawnych zakładów Polmosu. Zdobył nagrodę na najlepszy biurowiec w Polsce roku 2012. Zapraszamy do zwiedzania!