Styl życia

90-letnia instagramerka. "Ludziom podoba się to, że w tym wieku można żyć radośnie"

Styl życia

Instagram to medium tylko dla młodych? Absolutnie nie! Pani Anna ma 94 lata i jest jedną z najstarszych gwiazd mediów społecznościowych. Jak to się stało, że zaczęła prowadzić profil na Instagramie? Influencerkę zapytała o to Anna Senkara.

90-letnia instagramerka

Pani Anna Kusiak ma 94 lata i jest prawdziwą gwiazdą mediów społecznościowych. Jej konto na Instagramie - Życie zaczyna się po 90. - każdego dnia odwiedza kilkadziesiąt tysięcy osób. Jak to się zaczęło?

- Kiedy zobaczyłam, że ma córka ma konto uznałam, że też chce z tego skorzystać - mówiła w rozmowie z naszą reporterką.

Jak sama przyznaje jej życie tak naprawdę zaczęło się po 90. Pani Anna przez wiele lat mieszkała w jednym miejscu, 30 lat pracowała w urzędzie celnym. Już jako bardzo dojrzała kobieta wyjechała z kraju i zamieszkała z córką w Wielkiej Brytanii.

Kto obserwuje jej profil?

- Najczęściej są to młode osoby, wnuki seniorów. Bardzo się cieszą, kiedy mogą coś opowiedzieć o swoich babciach czy dziadkach - mówiła.

Dlaczego jej konto cieszy się tak dużą popularnością?

- Wydaje mi się, że ludziom podoba się to, że w tym wieku jeszcze chce mi się o czymś mówić, robić, że pokazuje, że można żyć radośnie - dodała.

Instagram nie służy tylko do zabawy

Posty, które pani Anna zamieszcza w mediach społecznościowych, służą nie tylko zabawie. Kobieta zachęca w nich do brania udziału w wyborach, a także do wykonywania badań profilaktycznych.

Jak mówi, dzięki swoim obserwatorom sama dowiaduje się czegoś o świecie i popkulturze. To właśnie dzięki nim już wie kim jest np. Harry Potter.

A czy w Wielkiej Brytanii jest ktoś, kogo szczególnie podziwia?

- Moją idolką jest królowa. Jesteśmy prawie w jednym wieku. Podziwiam ją za to, że tak wspaniale chodzi, że tak dobrze wygląda. Jest po prostu piękna - mówiła pani Anna.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

"Moje miejsce na ziemi" - gdzie najlepiej wypoczywać zdaniem Olgi Bołądź?

Wideokonferencje mogą doprowadzić nas do "zoom fatigue". Psycholog radzi, jak walczyć ze zmęczeniem pracą zdalną

Izabela Kuna refleksyjnie o swoim wieku. "Na pewne rzeczy jest już za późno". Wymieniła je

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Anna Senkara

Pozostałe wiadomości