Styl życia

Tworzą kapelusze, które krążą po całym świecie. "Mówimy, że to najlepsze kompany podróży"

Styl życia

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Piotr Wojtasik
Z miłości do kapeluszy
Dzień Dobry TVNZ miłości do kapeluszy

Ola i Michał poznali się na sesji zdjęciowej. Od 6 lat tworzą zgraną parę, która razem pracuje. Spotykają się przed i za obiektywem, a przede wszystkim tworzą kapelusze, które niejeden kraj zwiedziły. Poznajcie ich historię.

Z miłości do kapeluszy

Michał Augustowski przez lata zajmował się fotografią ślubną. To właśnie w tym środowisku zetknął się z noszeniem kapeluszy, a Aleksandra "OLCYK" Kasza pokochała tę modę.

– Tam wielu fotografów chodziło w kapeluszach – powiedział fotograf i współwłaściciel marki. – Było to bardzo naturalne. Zainspirowało mnie to. Zaczęłam od kapeluszy ze sklepów sieciowych, które były łatwo dostępne w przystępnej cenie. I zaczęłam je nosić. Najpierw na większe wyjścia, a potem na co dzień: do T-shirtu, dżinsów, trampek. Z czasem zaczęłam potrzebować lepszej jakości kapelusza tworzonego ręcznie z duszą – wspominała influencerka i współwłaścicielka marki.

Pewnego dnia para, będąc na wyciecze we Wrocławiu, trafiła do butiku modystki, która od lat projektuje kapelusze. Urocza starsza pani podzieliła się swoją wiedzą, opowiedziała historie i zainspirowała Michała oraz Olę.

Tworzą kapelusze, które podróżują po świecie

Dziś Ola i Michał sami tworzą kapelusze. Para odpowiada za część kreatywną, a Mateusz Herzyk jest właścicielem fabryki, w której powstają nakrycia głowy.

- Technologia została wynaleziona ponad 200 lat temu. Są takie modele, które po prostu w inny sposób niż manualny się nie da. Każdy kapelusz musi przejść przez co najmniej 10 par rąk – wyjaśnił Mateusz Herzyk.

Kapelusze powstają w 100 proc. z wełny. – To naturalny surowiec, który oddycha, odprowadza powietrze i tak naprawdę możemy go nosić przez okrągły rok – podkreśliła współwłaścicielka marki.

Ich okrycia głowy docierają do różnych zakątków na całym świecie. – Czasami oglądam zdjęcia, a tam gdzieś nasz kapelusz na Malediwach. Mówimy, że to najlepsze kompany podróży – podsumowała Aleksandra "OLCYK" Kasza.

Więcej na ten temat w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Piotr Wojtasik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości