Razem z Ukrainą

W dniu swoich pierwszych urodzin przyszła z mamą na grób ojca. Zdjęcie porusza do łez

Razem z Ukrainą

Autor:
Nastazja
Bloch
Córka na grobie ojca

Są zdjęcia, które sprawiają, że na naszych twarzach pojawia się smutek, żal i poczucie wielkiej niesprawiedliwości. Takie emocje wywołuje fotografia, którą na Twitterze zamieścił profil Obrony Ukrainy. Mała dziewczyna na grobie ojca świętuje swoje pierwsze urodziny. Jej tata zginął w walce o wolność Ukrainy.

Zdjęcie, które wzruszyło do łez internautów

Wojna doprowadziła do ogromnych spustoszeń w życiu ukraińskich cywili. Stracili nie tylko domy wraz z całym dobytkiem, ale także członków rodziny. Każda z osobistych historii porusza do łez. Jedną z nich na Twitterze opisał portal @Ukrinform. To właśnie tam internauci zobaczyli zdjęcie rocznej dziewczynki ubranej w odświętną, różową sukienkę. Jak się okazuje, córka wraz z mamą wybrała się na grób ojca w dni swoich urodzin. Z opisu zamieszczonego pod fotografią dowiadujemy się, że mężczyzna zginął w walce za ojczyznę.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Ta dziewczynka obchodzi urodziny przy grobie swojego ojca, żołnierza 93. Brygady armii ukraińskiej, który zginął w akcji. Tysiące dzieci nie czeka już na powrót rodziców z wojny. Wspieraj Ukrainę, aby dać nadzieję milionom, które wciąż czekają

Śniadanie na grobie ojca

To, co zdziwiło i wzruszyło internautów to fakt, że mała dziewczynka przy grobie swojego ojca wpatrywała się w jego zdjęcie i spożywała posiłek. Jak przyznała matka, córka w dniu urodzin marzyła, by zjeść z tatą śniadanie. Kobieta nie czekając ani chwili postanowiła spełnić prośbę maleństwa.

- Oto śniadanie, które ci przynieśliśmy. Dziś są urodziny mojej córki, a wy siadacie razem do śniadania... Mój ból trudno wyrazić słowami, moje serce pęka - dodała żona poległego żołnierza.

Pęka nie tylko serce wdowy, ale także internautów, którzy zobaczyli wzruszające zdjęcie. Pod postem pozostawili wiele komentarzy, w których składali kondolencje i życzyli kobiecie dużo siły.

- "Serce boli, pęka, ściska się w gardle. Jak trudno jest to zobaczyć, zrozumieć, zaakceptować", "Bardzo młody. Zbyt młody", "Spoczywaj w pokoju, obrońco Ukrainy", "Tak, bardzo mnie to boli… trzeba być z niego dumnym. Niech spoczywa w pokoju ze wszystkimi ukraińskimi bohaterami"- czytamy w komentarzach.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/UKRINFORM

Pozostałe wiadomości