Waleria Szaszenok to 20-letnia fotografka, która za pomocą TikToka pokazywała, jak wygląda życie w Ukrainie w czasie wojny. Z humorem relacjonowała to, co się dzieje w schronie przeciwbombowym. Nagrała także ewakuację do Polski. Choć to była najgorsza podróż w jej życiu, podziękowała polskim wolontariuszom.
Waleria Szaszenko relacjonowała życie w schronie
Waleria Szaszenok jeszcze kilka dni temu mieszkała w ukraińskim Czernihowie. Przed wybuchem wojny na swoim profilu na TikToku publikowała to, co wiele dziewczyn w jej wieku - relacje z podróży czy instrukcje makijażowe. Po ataku Rosji na Ukrainę nie przestała relacjonować rzeczywistości, choć ta zmieniła się diametralnie.
Wojna w Ukrainie
Wojna w Ukrainie
Życie 20-latki przeniosło się do schronu przeciwbombowego. Zamieszkała tam wraz z rodziną. Pokazywała, jak jej mama gotuje w tych warunkach posiłki, gdzie śpią i żartowała, że to pięciogwiazdkowy pokój. Krytykowała także Putina. Kilka razy wyznała, że go nienawidzi. Waleria wystąpiła nawet w telewizji CNN.
Ucieczka do Polski z Ukrainy
Rodzina tiktokerki długo pozostawała w schronie. Dziś już wiemy, że 20-latka jest w Warszawie po, jak wspomniała, najgorszej podróży w swoim życiu. Przez 10 godzin stała w pociągu.
- Polscy wolontariusze, dziękuję za wspieranie mojego kraju. Nie mogę uwierzyć, że ewakuowałam się do Polski - napisała wzruszona Ukrainka.
W najnowszym filmie Walerija pokazała ubrania, które dostała w ramach pomocy dla gości z Ukrainy. W relacji pojawia się tylko 20-latka, nie widać jej rodziców.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
@valerisssh Fashionable refugee
♬ Funny Song - Cavendish Music
Zobacz także:
- Czy Władimir Putin będzie sądzony za zbrodnie wojenne? "Prokuratorzy muszą zgromadzić dowody"
- Koncert "Razem z Ukrainą". "Mamy pomysł, by połączyć zarówno aktywność muzyczną, jak i aktorów"
- Polska branża beauty czeka na pracowniczki z Ukrainy. Czeka nas rewolucja w sektorze usług?
- 30 lat doświadczenia
- Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
- Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
- Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań
Autor: Daria Pacańska
Źródło: kobieta.onet.pl