Koncert "Razem z Ukrainą". "Mamy pomysł, by połączyć zarówno aktywność muzyczną, jak i aktorów"

Autor:
Aleksandra
Matczuk
W najbliższą niedzielę koncert „Razem z Ukrainą”

Koncert "Razem z Ukrainą" to niezwykłe wydarzenie, zorganizowane w geście solidarności z atakowanym krajem. Odbędzie się 20 marca w Atlas Arenie w Łodzi. Na scenie zobaczymy zarówno polskich, jak i ukraińskich artystów. W Dzień Dobry TVN pomysłodawczyni wydarzenia Vanessa Aleksander oraz dyrektor muzyczny koncertu Wojciech Urbański zdradzili, kogo konkretnie zobaczymy na scenie.

Koncert "Razem z Ukrainą" - kiedy i gdzie się odbędzie

Już 20 marca odbędzie się koncert "Razem z Ukrainą". Znani artyści wystąpią w Atlas Arena w Łodzi. Dochód z wydarzenia zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej na dalszą pomoc dla atakowanego kraju. Pomysłodawczynią projektu jest Vanessa Aleksander.

- Jak tylko rozpoczęła się wojna, byłam szalenie poruszona tymi wydarzeniami i miałam poczucie, że mogę zrobić cały czas więcej. Brałam udział w zbiórkach, pośredniczyłam w kontakcie między uchodźcami a osobami, które dawały możliwość transportu. Miałam poczucie, że skoro mam taką platformę i kontakty, to może warto byłoby się zjednoczyć i zrobić coś wspólnie, nie tylko na polskiej arenie, ale też zaangażować w to ukraińskich artystów - wyjaśniła aktorka.

Jak się okazuje, na scenie wystąpią nie tylko piosenkarze. - Mamy taki pomysł, żeby połączyć zarówno aktywność muzyczną, jak i aktorów, którzy będą w trakcie wydarzenia wspierać koncert, czytając ważne dla Ukrainy utwory i będzie działo się to na wpół z ukraińskimi aktorkami - dodała Vanessa Aleksander.

Repertuar koncertu "Razem z Ukrainą"

Kilka ciekawostek dotyczących repertuaru wydarzenia "Razem z Ukrainą" zdradził Wojciech Urbański. Dyrektor muzyczny koncertu podkreślił, że nie zabraknie poruszających utworów z głębszym przekazem. - Starałem się wybierać z zespołem piosenki, które mają głębię przekazu i chociaż znaliśmy je z czasów pokoju, to okazuje się, że w tym szczególnym momencie one mają swoje drugie dno i mogą poruszyć również w kontekście wojny - stwierdził.

Podczas koncertu "Razem z Ukrainą" na scenie łódzkiej Atlas Areny wystąpią największe gwiazdy polskiej oraz ukraińskiej sceny muzycznej. Wśród nich zobaczymy m.in. Vito Bambino, Krzysztofa Zalewskiego, Darię Zawiałow, Stanisława Soykę, Anitę Lipnicką, Kayah, Natalię Przybysz, Macieja Musiałowskiego, Tomasza Ziętka, Tinę Karol, Dagadanę, Jerrego Heila czy Darię Psekho.

Organizatorem wydarzenia jest agencja Follow The Step. Partnerem telewizyjnym TVN Grupa Discovery. Transmisję koncertu będzie można oglądać na antenie TVN oraz w Playerze już 20 marca o 20:00.

Bilety na koncert "Razem z Ukrainą" dostępne są w bileteriach: Eventim, Ebilet, Going oraz na stronie www.followthestep.com.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości