Uczestniczka "Top Model" pragnie wychować dziecko ze swoją żoną. "Walka o spokój"

Agnieszka Skrzeczkowska z żoną
Agnieszka Skrzeczkowska z "Top Model" dosadnie o wychowywaniu dzieci przez pary jednopłciowe
Źródło zdj. gł.: x-news/TVN, Instagram/@maschines
Agnieszka Skrzeczkowska, znana z programu "Top Model", zabrała głos w sprawie rodzicielstwa par jednopłciowych. Wspomniała o codziennych zmaganiach, które w Polsce wciąż są udziałem wielu tęczowych rodzin. - Czasem ludzie pytają, skąd mamy tyle siły - zaznacza influencerka.

Dalsza część tekstu poniżej.

Agnieszka Skrzeczkowska i Karolina Brzuszczyńska w Intymnych rozmowach
Agnieszka Skrzeczkowska i Karolina Brzuszczyńska w Intymnych rozmowach

Agnieszka Skrzeczkowska z "Top Model" dosadnie o wychowywaniu dzieci przez pary jednopłciowe

Agnieszka Skrzeczkowska i Karolina Brzuszczyńska są jedną z najbardziej rozpoznawalnych par jednopłciowych w polskich mediach społecznościowych. Ich relacja od początku budziła zainteresowanie, ale też bywała źródłem niechcianych komentarzy i ocen.

W 2025 roku była uczestniczka "Top Model" i jej ukochana powiedziały sobie "tak" podczas ceremonii w Toskanii. Kobiety nie ukrywają, że pragną założyć rodzinę, wspólnie wychowywać dzieci i mieć jednakowe prawa do bycia matką, co na razie w Polsce jest formalnie utrudniane.

Skrzeczkowska w najnowszym wpisie na Instagramie podkreśliła, że w Polsce wciąż brakuje rozwiązań prawnych, które chroniłyby rodziny jednopłciowe. Jej słowa wybrzmiewają szczególnie mocno, bo dotyczą nie tylko jej własnych planów, ale także tysięcy innych par.

- Ponad 50 tysięcy par jednopłciowych w Polsce wychowuje dzieci. I chciałabym żyć w kraju, w którym prawnie nie tylko jedna z nas w przyszłości będzie mamą - wyznała influencerka.

To zdanie otwiera szeroką dyskusję o tym, jak wygląda codzienność tęczowych rodzin - począwszy od formalności, przez brak zabezpieczeń prawnych, kończąc na niepewności w sytuacjach kryzysowych.

Była uczestniczka "Top Model" nie ukrywa, że droga do rodzicielstwa w Polsce jest dla takich par nieporównywalnie trudniejsza niż dla par heteroseksualnych. Wymaga determinacji, odwagi i gotowości do mierzenia się z systemem, który nie przewiduje ich istnienia.

"Nigdy nie mieliśmy wyboru" - o sile tęczowych rodzin, która rodzi się z konieczności

W dalszej części wpisu Agnieszka Skrzeczkowska zwróciła uwagę na to, że wiele osób homoseksualnych od lat funkcjonuje w rzeczywistości, która wymaga od nich nieustannej odporności.

- Czasem ludzie pytają, skąd mamy tyle siły. Prawda jest taka, że wiele osób LGBT nigdy nie miało wyboru - uświadamia influencerka.

Była uczestniczka "Top Model" opisała nie tylko systemowe bariery, ale też emocjonalny ciężar, z którym mierzą się pary jednopłciowe.

- Musimy mierzyć się z hejtem, ocenianiem i ciągłym tłumaczeniem swojej relacji. Z lękiem przed reakcją ludzi, samotnością, stereotypami i poczuciem, że nasza miłość dla wielu dalej jest "tematem", a nie czymś całkowicie normalnym. Z codziennym coming outem, pytaniami, których inne pary nigdy nie słyszą, oraz walką o zwykły spokój, bezpieczeństwo i prawo do życia tak samo jak wszyscy inni - dodała modelka.

Zobacz także:

Autorka/Autor: Berenika Olesińska