Razem z Ukrainą

Układał choreografię dla Zełenskiego w Tańcu z Gwiazdami. "Byłem jego bohaterem, teraz on jest moim"

Razem z Ukrainą

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Szymon Brózda, Kinga Burzyńska
Zatańczyć dla Ukrainy

Michał Malitowski i jego żona Yuliya dokładają wszelkich starań, by pomóc uchodźcom z Ukrainy. Wspierają ich psychicznie oraz finansowo. Jak się okazuje, tragedia naszych sąsiadów jest szczególnie bliska partnerce tancerza, gdyż pochodzi ona z Odessy. "Nie wierzyłam, że coś takiego mogło się wydarzyć w 2022 roku" – powiedziała.

Michał i Yuliya Malitowski

Yuliya to żona Michała Malitowskiego, wielokrotnie nagradzanego tancerza oraz choreografa, dwukrotnego mistrza świata w tańcach latynoamerykańskich. Kobieta również jest tancerką i to właśnie parkiet połączył tych dwoje. Para na co dzień mieszka w Londynie, często podróżuje jednak po całym świecie, od Hongkongu po Stany Zjednoczone i prowadzi warsztaty. Dwa tygodnie przed wybuchem wojny Michał i Yuliya szkolili tancerzy w Ukrainie.

- Nagle zobaczyliśmy to wszystko w telewizji, byłam w szoku. Gdy wróciliśmy ze Stanów Zjednoczonych do Wielkiej Brytanii, było coraz gorzej. Michał chciał być na bieżąco, więc oglądał wiadomości, nie byłam w stanie na to patrzeć. Psychicznie było to nie do zniesienia. Nie wierzyłam, że coś takiego mogło się wydarzyć w 2022 roku – powiedziała Yuliya.

Polskie gwiazdy wspierają Ukrainę

Daniel Olbrychski dla Ukrainy
Daniel Olbrychski dla UkrainyDaniel Olbrychski
wideo 2/5

Para długo nie czekała. Zarówno Michał jak i jego żona wiedzieli, co muszą robić. Tancerze odezwali się do znajomych z Ukrainy, zaoferowali pomoc, jedzenie i nocleg. Co więcej, już niebawem w Sopocie odbędzie się event taneczny, z którego wszelkie środki przeznaczone zostaną na pomoc Ukrainie.

- Sprzedaż biletów, aukcja, wszystkie pieniądze przekazujemy na pomoc Ukrainie, jesteśmy w tej pozycji, że możemy coś zrobić i robimy – powiedział Michał.

Podczas rozmowy z Kingą Burzyńską pojawił się także wątek Zełenskiego i jego wygranej w "Tańcu z gwiazdami". Jak się okazuje, Malitowski przygotował choreografię, którą przyszły prezydent odtworzył na parkiecie.

- Musiał ostro się namęczyć, aby te choreografie odtańczyć. Wtedy ja byłem jego bohaterem, teraz on jest moim - powiedział tancerz.

Yuliya Malitowski – ukraińskie pochodzenie tancerki

Yuliya tragedię w Ukrainie przeżywa podwójnie. Tancerka urodziła się bowiem w Odessie. Kiedy miała 7 lat, jej mama zadecydowała jednak, że wraz z dziećmi wyjedzie do Australii. Dzieciństwo spędzone w Ukrainie zapadło tancerce w pamięć.

- Mimo że odkąd skończyłam 7 lat mieszkam w Australii, to serce podpowiada mi, że Ukraina to mój kraj. Odessa to moje miasto, mimo że mam australijski paszport – powiedziała.

Korzenie i historię żony zgłębić chciał Michał. W czerwcu zeszłego roku para wybrała się na wakacje do Odessy. - Zakochałem się w tym miejscu – dodał Michał. Dzisiaj Odessa jest bardziej turystycznym miastem, ze względu na przeprowadzone renowacje. Najbardziej emocjonalne wspomnienie z Odessą to mój tata. Zmarł gdy miałam 18 lat, ostatni raz widziałam go gdy miałam 4-latka – powiedziała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Szymon Brózda, Kinga Burzyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości