Pomoc Ukrainie

Jakie produkty są potrzebne za granicą? Apel Związku Ukraińców w Polsce

Pomoc Ukrainie

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
tvn24.pl
Zbiórka

Polacy włączyli się w pomoc obywatelom Ukrainy. Oddają krew, odbierają z granicy, zapewniają schronie pod swoim dachem. Inni z kolei przygotowują paczki z żywnością i lekami dla potrzebujących. Szczeciński oddział Związku Ukraińców w Polsce poinformował, co jest naprawdę potrzebne naszym sąsiadom.

Matki z Ukrainy pod wpływem stresu straciły pokarm

Zbiórka darów dla Ukrainy odbywa się w całej Polsce. Ważne jest, by sprawdzać i przekazywać produkty, które faktycznie są potrzebne. Dlatego - jak podaje tvn24.pl - szczeciński oddział Związku Ukraińców w Polsce poinformował, co warto przekazać.

- Jeżeli ktoś by chciał nas wesprzeć, to w tej chwili najbardziej niezbędne są materiały opatrunkowe oraz mleko dla niemowląt i dzieci - czytamy.

Zobacz wideo: Wojna w Ukrainie

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Jak argumentował przewodniczący szczecińskiego oddziału Związku Ukraińców Jan Syrnyk, pokarm suchy dla niemowląt oraz mleko "jedynki" i "dwójki" są bardzo potrzebne, ponieważ "matki potraciły pokarm pod wpływem tego stresu, bombardowań, śpią w piwnicach".

Szczeciński oddział Związku Ukraińców w Polsce organizuje zbiórki

Związek Ukraińców przyjmuje dary w poniedziałek do godziny 18 w siedzibie związku przy ul. Mickiewicza 45 w Szczecinie. Na miejscu są one segregowane, a następnie wysłane do Ukrainy. - Jest to główny punkt dystrybucyjny i to wszystko jedzie na granicę, na niej czekają nasze samochody, które przewożą to dalej w głąb Ukrainy. W konkretne miejsca - brzmi wypowiedź Jana Syrnyka na tvn24.pl.

Dary w Szczecinie przekazują nie tylko mieszkańcy Polski, lecz i osoby z zagranicy m.in. z Niemiec czy Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Anadolu Agency/Contributor/Getty Images

Pozostałe wiadomości