Razem z Ukrainą

Omenaa Mensah otworzyła ośrodek dla uchodźców z Ukrainy. "Możemy przyjmować około stu osób dziennie"

Razem z Ukrainą

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Mateusz Jarosławski
Omenaa Mensah pomaga Ukraińcom
Omenaa Mensah pomaga UkraińcomDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Omenaa Mensah dołączyła do grona osób, które z godnym podziwu zaangażowaniem wspierają naszych wschodnich sąsiadów. W odpowiedzi na problemy uchodźców z Ukrainy otworzyła ośrodek, w którym matki z małymi dziećmi mogą otrzymać cenną pomoc. W Dzień Dobry TVN dziennikarka opowiedziała o szczegółach realizacji wyjątkowej inicjatywy.

Omenaa Mensah wspiera Ukrainę

Nie jest tajemnicą, że Omenaa Mensah od lat angażuje się w działalność charytatywną. Dziennikarka jest założycielką fundacji, która wspiera edukację dzieci w Afryce, ale i w Polsce. Teraz postanowiła przyłączyć się do pomocy na rzecz dotkniętej rosyjską agresją Ukrainy.

Ukraina

Wojna rozdzieliła ich z bliskimi
Wojna rozdzieliła ich z bliskimi Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

- W związku z tym, że do Polski przyjechały głównie kobiety z małymi dziećmi, wyszłam naprzeciw tym potrzebom i stworzyłam miejsce, w którym matki mogą znaleźć pomoc prawną, pomoc psychologiczną, wsparcie w znalezieniu pracy, pomoc w napisaniu CV. Dzieci w tym czasie mają pięknie zaadaptowane i wyposażone sale dydaktyczne. W tej przestrzeni możemy przyjmować około stu osób dziennie - wyjaśniła prezenterka.

Omenaa Mensah stworzyła ośrodek dla matek z dziećmi

Omenaa Mensah z godnym podziwu zaangażowaniem wspiera kobiety, które w obliczu wojny musiały szukać schronienia w Polsce. Ukrainki odwiedzające ośrodek mogą liczyć na wszechstronną pomoc, a ich dzieci mają szansę choć na chwilę oderwać myśli od przykrej rzeczywistości.

- To już drugi raz, kiedy uciekam przed rosyjską agresją. Pierwszy był w 2014 roku, kiedy zbombardowali Donieck. Uciekliśmy wtedy do Kijowa, teraz do Polski. Byłam zaskoczona, że w tej sytuacji mogę uczyć się tutaj za darmo języka polskiego. Moja córeczka powiedziała mi dzisiaj, że jest tu tak pięknie, są zabawki i wcale nie chce wracać do naszego domu - przyznała ujęta życzliwością pracowników ośrodka Oksana Nikitiuk.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Mateusz Jarosławski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości