Razem z Ukrainą

Koncert "Razem z Ukrainą" poruszył miliony serc. "Walczyliśmy mikrofonem, gitarą, SMS-ami od widzów"

Razem z Ukrainą

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Miłka Fijałkowska
Koncert charytatywny „Razem z Ukrainą”
Koncert charytatywny „Razem z Ukrainą”Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

W łódzkiej Atlas Arenie odbył się wyjątkowy koncert charytatywny. Polscy i ukraińscy artyści połączyli siły, by wyrazić sprzeciw wobec rosyjskiej agresji i zebrać środki na rzecz pomocy potrzebującym. Organizatorzy wydarzenia zadbali o to, by każda minuta widowiska na stałe zapisała się w pamięci widzów i gości zebranych pod sceną. Ponadczasowe przeboje i poruszająca poezja to zaledwie część atrakcji, jakie przygotowano dla publiczności z myślą o wsparciu naszych wschodnich sąsiadów.

"Razem z Ukrainą" - koncert na rzecz pomocy Ukrainie

W niedzielę, 20 marca br. odbył się długo wyczekiwany koncert charytatywny "Razem z Ukrainą". W wyjątkowym projekcie wzięły udział gwiazdy polskiej i ukraińskiej sceny muzycznej, ale także uznani aktorzy. Artyści stanęli na scenie łódzkiej Atlas Areny, by zebrać fundusze na rzecz pomocy Ukrainie. W tym miejscu warto podkreślić, że wszystkie osoby biorące udział w szlachetnym przedsięwzięciu zrzekły się honorariów.

Ukraina

Wojna rozdzieliła ich z bliskimi
Wojna rozdzieliła ich z bliskimi Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

- Muzyka jednoczy. Muzyka sprawia, że jesteśmy razem (...). Czułem, że jesteśmy jedną wielką europejską rodziną, która przeciwstawia się imperium zła - stwierdził Marcin Prokop, jednocześnie zwracając uwagę na podniosły charakter wydarzenia. - Jeszcze nigdy za mojego życia nie miałem takiej sytuacji, kiedy rozrywka występowała na prawdziwym froncie. Zamiast karabinem, walczyliśmy mikrofonem, gitarą, SMA-ami od widzów, którzy składali się na to, żeby przesłać na potrzeby Ukrainy sporą sumę pieniędzy. Cieszę się, że mogliśmy się wszyscy przydać (...). Tak naprawdę pomaganie jest obowiązkiem każdego z nas i każdy robi to na swój własny sposób - zapewnił dziennikarz.

Koncert "Razem z Ukrainą" - jak wspominają go artyści?

W charytatywnym koncercie wzięli udział wybitni aktorzy i muzycy, pragnący wyrazić solidarność z Ukrainą. Artyści połączyli siły, by zebrać jak najwyższą kwotę na rzecz pomocy potrzebującym, ale i otwarcie przeciwstawić się działaniom rosyjskich sił zbrojnych.

- Wszyscy mówimy jednym głosem, wszyscy jesteśmy przeciwko wojnie, wszyscy chcemy przygarnąć naszych braci i siostry z Ukrainy i im pomóc - zapewnił Krzysztof Zalewski. W łódzkiej Atlas Arenie wokalista zaprezentował ponadczasowy utwór "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena, poruszając do głębi publiczność, jak również zaangażowanych w projekt artystów.

- Straszny jest ten świat, okrutny jest ten świat. Wszyscy zdaliśmy sobie z tego sprawę, że to, co się dzieje, przerasta nasze wyobrażenie, przerasta nas samych, że są rzeczy, które kompletnie od nas nie zależą. Możemy wiele zrobić. Możemy zbierać pieniądze i wysyłać do Ukrainy. Możemy również opiekować się tymi, którzy tutaj są, u nas w kraju - ocenił Andrzej Seweryn, a z jego słowami natychmiast zgodzili się inni artyści, w tym Maciej Musiałowski.

- Każdy rodzaj solidarności ma znaczenie w tym momencie i wszyscy ludzie, którzy uciekają od wojny, zasługują na pomoc - podsumował aktor.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Miłka Fijałkowska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości