Razem z Ukrainą

Duchowny puścił w kościele ukraińską pieśń. To zaskakujące nagranie podbiło sieć

Razem z Ukrainą

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Radiozet.pl
Ksiądz w kościele

Do nietypowej sytuacji doszło podczas kazania w jednym z warszawskich kościołów. Duchowny Wojciech Drozdowicz wyciągnął głośnik i puścił wiernym uczestniczącym we mszy ukraińską pieśń patriotyczną. Ksiądz z Bielan zachęcał nawet do wspólnego śpiewania.

Ksiądz zaśpiewał ukraińską pieśń podczas mszy

Wojna na Ukrainie trwa już od prawie dwóch miesięcy. Wiele osób stara się jak może, aby okazywać i dawać swoje wsparcie obywatelom Ukrainy. Na ciekawy pomysł pokazania solidarności w geście z atakowanym krajem wpadł duchowny Wojciech Drozdowicz z kościoła pw. bł. Edwarda Detkensa.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Choć ksiądz był znany już wiernym z oryginalnych pomysłów, to jednak tegoroczny Poniedziałek Wielkanocny z pewnością zapadnie im w pamięć. Podczas mszy duchowny zdecydował się, na wyciągniecie bezprzewodowego głośnika, a jeszcze wcześniej poprosił ministrantów o rozdanie uczestnikom mszy kartek z tekstem jednej z ukraińskich pieśni "Czerwona Kalina".

Nagranie z duchownym hitem w social mediach

Gdy słowa z tekstem dotarły już do wszystkich ludzi w kościele, ksiądz puścił pieśń. Duchowny zachęcał wiernych, aby wraz z nim odśpiewali utwór.

- Tak jak Chrystus zmartwychwstał, tak my zmartwychwstaniemy ku życiu wiecznemu, ale też w takim wymiarze czysto świeckim jak w tej „Kalinie czerwonej”, że to drzewo pochyłe, które już ginęło, nagle się podnosi - słyszymy na nagraniu, które już teraz rozpowszechniane jest na różnych kanałach mediów społecznościowych.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Radiozet.pl

Źródło zdjęcia głównego: Pascal Deloche / Godong /Getty Images

Pozostałe wiadomości