Razem z Ukrainą

Patrycja Markowska i Dawid Karpiuk wystawili na aukcję swój koncert. "Pomagając idziemy zawsze w dobrą stronę"

Razem z Ukrainą

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Muzycy pomagają Ukraińcom

W ukraińskich szpitalach kończą się leki, opatrunki i inne przybory niezbędne do udzielania pomocy pacjentom. W odpowiedzi na ten problem polscy artyści zdecydowali się zorganizować wyjątkową akcję. "Serca dla serc" to szlachetna inicjatywa mająca na celu wsparcie placówek medycznych zza naszej wschodniej granicy. W Dzień Dobry TVN o szczegółach projektu opowiedzieli wokalistka Patrycja Markowska i kardiolog prof. Maciej Banach.

"Serca dla serc" - akcja wspierająca ukraińskie szpitale

W ostatnim tygodniu marca br. ukazał się nowy singiel Patrycji Markowskiej i Dawida Karpiuka. Artyści wierzą, że z pomocą muzyki można nieść pomoc, dlatego postanowili powiązać premierę utworu "Na zakończenie dnia" z działaniem na rzecz wsparcia ukraińskich szpitali. Osoba, która przekaże największą sumę pieniędzy na potrzeby akcji "Serca dla serc", będzie mogła cieszyć się występem muzyków w dowolnie wybranym miejscu. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup leków, których brakuje w Ukrainie.

Ukraina

Wojna rozdzieliła ich z bliskimi
Wojna rozdzieliła ich z bliskimi Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

- Pomyślałam sobie, że jeżeli wydając singla mogę pomóc, to jest najpiękniejsza rzecz na świecie - stwierdziła Patrycja Markowska. Zaznaczyła też, że bardzo zależało jej na tym, by projekt zwrócił uwagę jak największej liczby osób. - Chcieliśmy zrobić taką zbiórkę, która będzie atrakcyjna i inna niż zawsze (...). Każda kwota się przyda - wyjaśniła wokalistka.

Pomoc dla ukraińskich szpitali z akcją "Serca dla serc"

W ukraińskich szpitalach brakuje medykamentów niezbędnych do niesienia pomocy ofiarom wojny, ale i pacjentom cierpiącym na choroby przewlekłe. Środki zebrane dzięki akcji "Serca dla serc" pomogą sfinansować ich zakup, a tym samym przywrócą nadzieję wielu osobom pozostającym pod opieką wybranych placówek.

- Kupimy bardzo konkretne leki. Następnie te bardzo konkretne leki, w wyniku mojej ciągłej, codziennej współpracy z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych, która odpowiada za te transporty, przekażemy do nich, a oni już logistycznie dostarczą to do miejsca, w którym jest zapotrzebowanie. Co jest ważne, ten transport jest zabezpieczony od samego początku do końca - zapewnił prof. Maciej Banach, jednocześnie zwracając uwagę na znaczenie wyjątkowej inicjatywy.

- Ta bardzo tragiczna sytuacja w Ukrainie rzeczywiście pokazała, że mamy serca i otwieramy się na to, żeby pomagać. To, co robi Patrycja, rzeczywiście jest czymś wyjątkowym i za to bardzo dziękuję - podsumował uznany kardiolog, zachęcając tym samym do przekazywania środków na szlachetną zbiórkę.

Akcję "Serca dla serc" można wesprzeć za pośrednictwem portalu charytatywnego siepomaga.pl.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości