Co za wiosna

"Mask Singer" – show, jakiego w Polsce jeszcze nie było. "Wiem, że znam te osoby, ale nie mam pojęcia, kto to jest"

Co za wiosna

Autor:
Lidia
Ostólska
Źródło:
Uwaga! TVN
Mask Singer

Takiego show jeszcze nie było! "Mask Singer" to program, który pokochali widzowie na całym świecie. Czym się wyróżnia i dlaczego gwiazdy chcą brać w nim udział? Odpowiedzi na te pytania szukali reporterzy "Uwagi! TVN".

Znane i popularne osoby, przebrane w śmieszne i spektakularne stroje, śpiewają przebojowe piosenki i robią wszystko, by jak najdłużej nie zdjąć maski. Program "Mask Singer" jest hitem już w 50. krajach. Teraz zobaczą go widzowie TVN.

Ramówka TVN: wiosna 2022

Czy Kamil zachwycił uczestników programu?
Czy Kamil zachwycił uczestników programu?
wideo 2/7

"Mask Singer" to nowy program, który zachwycił miliony widzów na całym świecie. W USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, na Węgrzech i Australii zrealizowano już kilka sezonów tego show. Teraz, wiosną po raz pierwszy show zobaczą widzowie w Polsce.

Widzowie stają się detektywami

Zabawa polega na tym, że ukryte pod maskami gwiazdy, śpiewają piosenki, a widzowie próbują odgadnąć: kto ukrywa się pod spektakularnymi strojami.

- W tym programie jesteśmy detektywami, do tego dostajemy jeszcze wielką porcję humoru i uśmiechu, takiej prostej zabawy, gdzie nikt się z nikim nie ściga – zdradza producent Katarzyna Szałańska z Fremantle Media.

W jury programu, w roli „detektywów” zasiedli Kuba Wojewódzki, Kacper Ruciński, Joanna Trzepiecińska i Julia Kamińska.

- Mój mózg absolutnie wariuje, kiedy słyszę osoby ukryte pod maskami. Wiem, że znam te głosy, ale nie mam pojęcia, kto tam jest. Słyszałam kiedyś, coś, ale kto to jest, to nie wiem – przyznaje aktorka Julia Kamińska.

- Ludzie przed telewizorami sami mogą chcieć rozwiązać tę zagadkę. I ta niepewność staje się wręcz uciążliwa. Już chciałoby się, żeby odsłonili maskę i czeka się miesiąc, dwa. Kibicujesz, gadasz w rodzinie, kłócicie się. W różnych kręgach Polska będzie o tym mówić. To będzie fajne, bo robi się z tego wspólna zabawa – przekonuje stand up’er Kasper Ruciński.

Pilnie strzeżona tajemnica

Tożsamość dwunastu gwiazd pierwszej polskiej edycji "Mask Singer" jest pilnie strzeżoną tajemnicą. Nawet "zamaskowani" uczestnicy show nie widza, kim są ich rywale.

Nad ochroną i zabezpieczeniem tajemnicy oraz tożsamości gwiazd czuwają byli żołnierze GROM-u i służb specjalnych.

- Oni [uczestnicy] są przeszkoleni do tego programu, wiedzą jak mają się zachowywać na mieście. To nie jest tak, że my odbieramy ich pod domem. Wybieramy bezpieczny punkt. Po każdym spotkaniu monitorowanie jest, czy nie mieli ogona – opowiada Arkadiusz Kups, koordynator do spraw bezpieczeństwa, Kombat 56.

Spektakularne kostiumy

Stroje-maski ukrywające sylwetki oraz twarze uczestników programu, to oddzielny, bardzo atrakcyjny element show. Twórcami spektakularnych, pomysłowych, dwunastu strojów dla uczestników "Mask Singer", są najlepsi w Polsce kostiumografowie z międzynarodowymi osiągnięciami, bo np. projektowali stroje dla Lady Gagi.

- Ten program to jest marzenie kostiumografa i świetna zabawa. Pierwszy raz producentka namawiała mnie do tego, żeby zaszaleć, żeby to było spektakularne, dziwne – mówi Halina Mrożek, kostiumograf i rzeźbiarka.

Odgadnięcie, kto śpiewa pod maską, nie będzie łatwe.

- Myślę, że to będzie zaskakujące. Może się okazać, że osoby, które nie były o to podejrzewane, posiadają taką umiejętność i naprawdę dobrze śpiewają – mówi Monika Malec, nauczycielka śpiewu.

Tej wiosny będzie 10. odcinków polskiej edycji "Mask Singer". Zachęcamy do oglądania!

Chcesz zobaczyć więcej?

Nasi reporterzy trzymają rękę na pulsie. Tu znajdziesz odcinki "Uwagi!"

Autor:Lidia Ostólska

Źródło: Uwaga! TVN

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości