Skazana na "Skazaną". Aleksandra Adamska o swojej roli w serialu

Źródło: Dzień Dobry TVN
„Skazana”, czyli serial zza więziennych krat
„Skazana”, czyli serial zza więziennych krat
Czy Kamil zachwycił uczestników programu?
Czy Kamil zachwycił uczestników programu?
"Hotel Paradise". Klaudia El Dursi o pracy na planie
"Hotel Paradise". Klaudia El Dursi o pracy na planie
Co słychać w świecie gwiazd?
Co słychać w świecie gwiazd?
Quiz z serialu „Brzydula”
Quiz z serialu „Brzydula”
"Hotel Paradise". Zapowiedź 1. odcinka
"Hotel Paradise". Zapowiedź 1. odcinka
Powraca serial „Tajemnica zawodowa”
Powraca serial „Tajemnica zawodowa”
Co słychać u bohaterek „Ślubu od pierwszego wejrzenia”?
Co słychać u bohaterek „Ślubu od pierwszego wejrzenia”?
Aleksandra Adamska ma w swoim aktorskim dorobku takie produkcje jak "Miasto 44", "O mnie się nie martw", "Królestwo kobiet". Ostatnio za sprawą roli Pati w serialu "Skazana" cieszy się ogromnym uznaniem i sympatią ze strony widzów. O tym, jak wcieliła się w postać więźniarki, opowiedziała w programie "Dzień Dobry TVN".

"Skazana", czyli serial zza więziennych krat

"Skazana", czyli bijący rekordy popularności serial emitowany na platformie Player, to pierwsza taka produkcja, której akcja toczy się w zakładzie karnym dla kobiet. Serial oparty jest na motywach książki Ewy Ornackiej "Skazane na potępienie". To opowieść o tym, jak zawodzi system więziennictwa, jakim zasadami rządzi się przestępczy świat i o tym, jak kobieta, w dodatku sędzia niewinnie skazana, musi nauczyć się w nim żyć, aby przetrwać. Główna postać to niejedyna charakterystyczna rola w serialu...

Ten sposób bycia, ten sposób mówienia, zaczesywania włosów, gdzieś wypłynął po prostu ze mnie. Ja już nagrywając self type, czyli rodzaj takiego castingu bezkontaktowego, który był nam potrzebny w czasach pandemii, już wiedziałam, że ona gdzieś taka ma być. Ona się potem rozwijała, dodawałam jej kolejnych elementów i klocuszków i kolejnych barw, ale czułam, że taka albo wcale.
- mówi o swojej roli Ola.

Ola Adamska gra współosadzoną z Agatą Kuleszą wybitną, polską aktorką, odtwórczynią głównej roli w serialu "Skazana". O ich współpracy opowiedziała prowadzącym Dorocie Wellman i Marcinowi Prokopowi.

Nie była to nawet trema, a raczej rodzaj adrenaliny, ekscytacji z możliwości spotkania się z tak wielką aktorką, jak Agata Kulesza na pewno była. Na pewno obawiałam się tego, czy ona mi pozwoli taką być. (...) To zestawienie z Agatką spowodowało, że to się jeszcze wybiło, że możemy współistnieć razem na jakiś dwóch zupełnie odmiennych platformach.
- skomentowała aktorka.

Nowy sezon "Skazanej"

Aleksandra Adamska zdradziła, jak pracuje nad swoim rozwojem i jakie są jej plany po zakończeniu pracy nad drugim sezonem serialu, który pojawi się na ekranie już 27 kwietnia o 21:35.

- W kwietniu zaczynam film, o którym niestety nie mogę mówić. Fabularny, ciekawy, bo też różniący się, postać różniąca się od Pati i od wszystkiego, co mogliśmy widzieć w moim wykonaniu dotychczas, więc też bardzo się cieszę - wyznała aktorka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości