"Mask Singer" - muzyczne show z wyjątkowymi kostiumami. Kto kryje się pod maską?

MASK SINGER
MASK SINGER
Muzyczne show z fantazyjnymi kostiumami
Muzyczne show z fantazyjnymi kostiumami
Nowy program muzyczny "Mask Singer" pojawi się na antenie TVN już 5 marca. Kto kryje się pod maską? - to zagadka, którą spróbują rozwiązać widzowie i detektywi w studio. Gwiazdy ukryją się pod wyjątkowymi kostiumami. Jak wygląda proces ich powstawania i czym zaskoczy nas oryginalne show? W Dzień dobry TVN opowiedziały o nim Julia Kamińska i Joanna Trzepiecińska.
Mask Singer - muzyczne show TVN

"Mask Singer" podbiło serca widzów w aż 41 krajach. Już 5 marca program pojawi się na antenie TVN. W muzycznym show zaśpiewają znane twarze polskiego show-biznesu - aktorzy, sportowcy, celebryci czy dziennikarze. Ich tożsamość będzie jednak ukryta pod wyrazistymi i oryginalnymi kostiumami np. zwierzętami i roślinami. Zadaniem widzów i detektywów w studio jest odkrycie - kto kryje się pod maską?

Jak powstają kostiumy do programu?

Oszałamiające wrażenie budzą stroje, pod którymi ukrywać się będą gwiazdy show. Jak powstają kostiumy? - W moim przypadku zaczyna się od rysunku. Trzeba zawsze zrobić projekt, ja zawsze robię projekt z ręki. Później jest kolorowanie i dodawanie faktur temu, co przyjął papier. - tłumaczy kostiumograf Patrycja Fitzet. - Rozmawiamy o tym, jaki jest pomysł, jaki efekt chcemy osiągnąć (....) emocje, jakie chcemy osiągnąć. - opowiada jedna z twórczyń kostiumów Dominika Latalska. - Uwielbiam swoją pracę. Te rzeczy, które robię są "odjechane" i cudowne - dodaje.

Tworzenie strojów to proces czasochłonny. - Bardzo często jest tak, że jeżeli te kostiumy są skomplikowane w formie (...) to najpierw jest prototyp. Jeśli chodzi o takie projekty jak "Mask Singer" no to tutaj jest sztab podwykonawców, bo jest to projekt bardzo wymagający i złożony - tłumaczy Patrycja Fitzet. - Te postacie "Mask Singer" są wyjątkowo skomplikowane z tego względu, że bardzo zmienia się percepcja, kiedy zakładasz taką maskę na głowę. - podkreśla.

Rozrywka, która łączy pokolenia

W studio Dzień dobry TVN Julia Kamińska i Joanna Trzepiecińska zdradziły kilka ciekawostek dotyczących nowego show. Aktorki wcielą się w nim w rolę detektywów, których zadaniem będzie rozszyfrowanie, kto tak naprawdę kryje się pod maską. - Mamy do dyspozycji wskazówki, które bardzo często wyprowadzają z nas w pole oraz głos, który słyszymy spod tych masek (...) to jest bardzo mało, żeby zgadnąć - tłumaczy Julia Kamińska. - Już wiemy, że osoby, które naprawdę świetnie śpiewają i znamy je ze śpiewania (...) one czasem udają, że śpiewać nie potrafią i wtedy jesteśmy wyprowadzeni w pole - dodaje Joanna Trzepiecińska.

W programie uczestnicy śpiewają na żywo, pomimo trudności, jakie z pewnością gwarantuje im kostium. - To są prawdziwe głosy i to są wykonania, które słyszymy na żywo (...) bardzo często są to wykonania fenomenalne - podkreśla Julia Kamińska. Głównym założeniem programu jest rozrywka łącząca pokolenia. - Tak naprawdę wszystko polega na wciągnięciu widza w zabawę (...) to jest dla wszystkich, którzy lubią ten rodzaj rozrywki. Wygraną jest poprawne odgadnięcie, kto tam jest. - podsumowuje Trzepiecińska.

Muzyczne show z fantazyjnymi kostiumami
Źródło: Dzień Dobry TVN

Pierwszy odcinek "Mask Singer" zobaczymy już 5 marca o 20:00 na antenie TVN i Player.pl

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

 

Autor: Aleksandra Matczuk

Reporter: Magda Nabiałczyk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości