Dokąd będziemy podróżować w 2023 roku? Oto ranking najpopularniejszych kierunków wakacyjnych

Aktualizacja:
Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
podroze.gazeta.pl
Mężczyzna z walizką na lotnisku.

Na sezon wakacyjny przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, jednak wielu turystów już teraz snuje plany dotyczące zasłużonego wypoczynku. To właśnie z myślą o nich serwis Airbnb przygotował ranking najpopularniejszych kierunków na 2023 rok. Jakie miasta trafiły do zestawienia?

Wakacyjne trendy - dokąd będziemy podróżować w 2023 roku?

U schyłku roku największym zainteresowaniem turystów cieszą się wyjazdy na narty, ale nie brakuje też zapobiegliwych podróżnych, którzy z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem planują letni wypoczynek. Organizację wymarzonego urlopu ułatwiają im rozmaite rankingi. Nie umknęło to uwadze ogólnoświatowego serwisu Airbnb, który zajął się przeglądem trendów wakacyjnych na rok 2023.

Podróże po świecie

Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Eksperci wnikliwie przeanalizowali potrzeby turystów z kilku kontynentów, a następnie przygotowali zestawienie dziesięciu kierunków turystycznych, na które warto postawić w nadchodzącym sezonie. Co ciekawe, na liście znalazło się tylko jedno europejskie miasto.

Wakacje 2023 - ranking najpopularniejszych kierunków turystycznych

Ranking portalu Airbnb otwiera położona na południowym wybrzeżu Hiszpanii Malaga, wyróżniająca się nad wyraz urokliwymi plażami i mnogością zabytków. Jakie miasta umieszczono w dalszej części zestawienia? Oto 10 najpopularniejszych kierunków wakacyjnych na 2023 rok:

  1. 1Malaga (Hiszpania)
  2. 2Sydney (Australia)
  3. 3Melbourne (Australia)
  4. 4Auckland (Nowa Zelandia)
  5. 5Bangkok (Tajlandia)
  6. 6Queenstown (Nowa Zelandia)
  7. 7Florianópolis (Brazylia)
  8. 8Porto Seguro (Brazylia)
  9. 9Perth (Australia)
  10. 10Salvador (Brazylia)

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: podroze.gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: Prostock-Studio/Getty Images

Pozostałe wiadomości