Polska

Jak zaplanować czas w górach na rodzinny wyjazd? "Koniecznie sprawdzajmy pogodę"

Polska

Autor:
Oskar
Netkowski
Rodzinne wycieczki w polskie góry

Tomasz Habdas jak nikt zna się na polskich górach. Autor książki "Polskie góry zimą. 25 nieoczywistych szlaków" zdradził naszym widzom jak zaplanować bezpieczne, zimowe, rodzinne wycieczki na południu kraju.

Zima w polskich górach - jak ją wykorzystać?

Tomasz Habdas z górami jest za pan brat. To nie tylko podróżnik, ale także bloger, który w sieci jawi się pod nazwą "W szczytowej formie". Zimą góry prezentują się równie pięknie jak o każdej innej porze roku, ale też należy pamiętać, aby jak zawsze zadbać o własne bezpieczeństwo.

- Jeśli chcemy rodzinnie jechać w Tatry, dobrze jest wybrać się do dolin, np. Chochołowskiej. Odwiedzajmy schroniska, to już jest samo w sobie piękną wycieczką. Droga nad Morskie Oko też wygląda zimą zupełnie inaczej - powiedział Tomasz Habdas.

- Sam od siebie polecam moje ukochane Beskidy, naprawdę warto. Góry są tam niższe i bezpieczniejsze, dlatego można zaplanować naprawdę fajną trasę - dodał.

Góry zimą - na co uważać?

Tomasz Habdas w swojej książce "Polskie góry zimą. 25 nieoczywistych szlaków", radzi czytelnikom, jak dobrze przygotować się do górskiej wyprawy. Nie wszystko jest tak oczywiste, jak może się wydawać.

- Nie wychodzimy w góry bez przygotowania i bez zaplanowania trasy. Rozeznajmy się, co może spotkać nas na szlaku. Trzeba koniecznie sprawdzać pogodę - mówił.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości