W 16 godzin odwiedził wszystkie tatrzańskie schroniska. "To wspaniała przygoda"

Autor:
Katarzyna
Lackowska
Wszystkie tatrzańskie schroniska w jeden dzień

Świat pełen jest podziałów. Dzielimy się psiarzy i kociarzy, fanów serników z rodzynkami i bez, miłośników górskich wędrówek i fanów odpoczynku na plaży. Marek Bachurski zdecydowanie zalicza się do tych, którzy najlepiej relaksują się na szlaku wśród wysokich szczytów. Jego pasja sprawiła, że w ciągu zaledwie jednego dnia odwiedził wszystkie tatrzańskie schroniska. Jak tego dokonał? Czemu zawdzięcza swoją kondycję? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN.

W 16 godzin odwiedził wszystkie tatrzańskie schroniska

Marek Bachurski już dawno zdecydował: morze czy góry? Miłość do Tatr sprawiła, że często przemierza tamtejsze szlaki. Jego pasja jest tak duża, że zdecydował się w jeden dzień odwiedzić wszystkie schroniska znajdujące się na terenie pasma. Jak do tego doszło?

- Kiedyś, będąc w Tatrach, spotkałem pewnego tatromaniaka - wspominał. . - Okazało się, że pan Maciej zrobił taką trasę, ale ponieważ to wspaniała przygoda, chciałem ją nagrać - wyznał gość Dzień Dobry TVN.

Ferie zimowe

Gdy zabraknie śniegu w ferie - wypróbuj nartorolki!
Gdy zabraknie śniegu w ferie - wypróbuj nartorolki!Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Jak długo przygotowywał się do takiej trasy - Tydzień później byłem już w Tatrach - zdradził Marek Bachurski. - Pracuję jako listonosz, stąd kondycja, codziennie robię dużo kilometrów - wyjaśnił.

Aktualna sytuacja w Tatrach

Aktualnie sytuacja w górach jest dość niebezpieczna głównie przez duże zagrożenie lawinowe. Wyprawy osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę w górach, warto więc odłożyć. Cały czas słyszymy o akcjach ratunkowych w górach. Wiele osób wychodzi w góry, nierzadko przeceniając swoje możliwości lub nie doceniając warunków atmosferycznych. Zdrowy rozsądek i racjonalne podejście do tematu to jedyna recepta na bezpieczną wyprawę.

Kiedy już sytuacja całkiem się uspokoi, warto wybrać się na wyprawę szlakiem tatrzańskich schronisk. Które z nich nasz gość poleca najbardziej? Tego dowiecie się z materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Lackowska

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości