Świat

Michał Cessanis odkrywa kulinarne bogactwo Grecji. "Wszystko co tu mamy jest świeże i pełne smaku"

Świat

Autor:
Patrycja
Sibilska
Reporter:
Marek Zieliński
Do zobaczenia w Grecji
Do zobaczenia w Grecji Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Grecy słyną z zamiłowania do jedzenia i celebrowania posiłków w dużym gronie. Dlatego wybierając się na wakacje do tego kraju pozwól sobie na kulinarne doznania pełne smaków i aromatów świeżych lokalnych składników. Tak jak zrobił to Michał Cessanis podczas swojej podróży do Grecji.

Grecka kuchnia

Tradycyjna kuchnia grecka słynie z prostoty domowego gotowania, do którego wykorzystuje się głównie świeże, lokalne składniki. Na talerzach królują owoce morza, różne rodzaje mięs, dojrzewające w słońcu pomidory i bakłażany, oliwa z oliwek, sok z cytryny i wszechobecny ser feta. Aromat uzupełniają świeże i suszone zioła hojnie dodawane do potraw.

- Przygoda z grecką kuchnią nie zaczyna się w tawernach, ale w takim miejscu jak tu w porcie Volos - tymi słowami prawdziwą grecką ucztę rozpoczyna podróżnik Michał Cessanis. - Nie mogłem sobie odmówić wizyty w takim miejscu. Tym bardziej jeśli lubicie jeść tak jak ja, koniecznie powinniście tu zajrzeć. To farma na której, żeby coś zjeść, najpierw trzeba popracować - dodał.

- Uprawiamy tutaj warzywa sezonowe, latem je zbieramy. Pomidory, ziemniaki, papryka, pieprz - używamy ich do lekcji gotowania - wyjaśnił szef kuchni Alexopoulos Dimitris i zaprasił Michała do przygotowania wspólnego posiłku.

- Wszystko co tu mamy jest świeże i pełne smaku, to dzięki słońcu i glebie, a nawet powietrzu - opowiada kucharz.

Wielka grecka uczta

Po wizycie na farmie, Michał udał się na wielką grecką ucztę w towarzystwie zaprzyjaźnionych Greków. - Nie wierzę w ogóle w to co się dzieje, bo poprosiłem Vasilisa, który prowadzi jedną z restauracji niedaleko Volos, o to, aby pokazał mi na czym polega fenomen greckiej kuchni. No to zaprosił swoje koleżanki - powiedział rozbawiony podróżnik.

Jakie potrawy Michał Cessanis przygotował w towarzystwie greckich dam zobaczysz w materiale wideo. Obejrzyj koniecznie i przygotuj swoją domową grecką ucztę. Kali Oreksi - smacznego.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Reporter: Marek Zieliński

Źródło zdjęcia głównego: Dzień dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości