Podróże

Scheveningen – jeden z najpiękniejszych kurortów nad Morzem Północnym

Podróże

Autor:
Adrian
Adamczyk
Scheveningen to nadmorska dzielnica Hagi, ciesząca się ogromnym powodzeniem wśród turystów. Sprawdź, jakie atrakcje zapewnia Scheveningen!

Holandia jest znana głównie z tulipanów, wiatraków i bardzo dobrych serów. Jest to jeden z najmniejszych krajów Europy, ale za to najgęściej zaludniony. W Holandii można zwiedzić wiele pięknych miast i poznać urokliwe zakątki. Jednym z nich jest Scheveningen.

Scheveningen to jeden z najlepiej przygotowanych kurortów nie tylko w Holandii, ale zdaniem niektórych nawet nad całym Morzem Północnym. Turyści przybywający do Scheveningen mogą cieszyć się umiarkowanie ciepłym klimatem, pięknymi plażami oraz ciekawymi zabytkami, znajdującymi się nie tylko w kurorcie Scheveningen, ale też w całej Hadze.

Różnice kulturowe

Śladami rdzennych mieszkańców Ameryki
Śladami rdzennych mieszkańców AmerykiDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Scheveningen – przydatne informacje

Scheveningen w Holandii, a dokładnie w jednym z najpiękniejszych miast Holandii – Hadze, od lat jest miejscem, do którego przybywają turyści z całego świata. Jest to bardzo nowoczesny kurort plażowy z przystanią. I chociaż miejsce to znane jest przede wszystkim z szerokiej i piaszczystej plaży oraz ze świeżego, morskiego powietrza, to oferuje turystom o wiele więcej! Odbywa się tu wiele festiwali, istnieje mnóstwo pięknych hoteli, restauracji i klimatycznych knajpek.

Jest to doskonałe miejsce, aby odpocząć i naładować akumulatory – spacer wzdłuż nabrzeża dostarczy miłych wrażeń, a pyszna świeża ryba napełni każdego chęcią do życia! Z Centrum Hagi do Scheveningen można dojechać zarówno autobusem, jak i tramwajem, podobnie jak z innych miast Holandii, np. z Delft.

Scheveningen – co warto zobaczyć?

Atrakcji w Scheveningen nie brakuje! Kurort oferuje zarówno atrakcje dla spokojnych turystów, którzy marzą o biernym wypoczynku, jak i dla osób spragnionych wrażeń. Oczywiście największa atrakcją w Scheveningen są plaże. Są one czyste, szerokie i piaszczyste. Wielu turystów przyjeżdża do Hagi właśnie po to, by wypocząć nad morzem, ciesząc się słońcem. Jeżeli jednak turyście znudzi się plażowanie, może wybrać się na spacer. Molo Scheveningen jest wizytówką kurortu, a także jednym z najpopularniejszych obiektów rekreacyjno-imprezowych w Hadze. Jego długość to aż 60 m. Podróżując z dziećmi, na pewno warto zobaczyć Sea Life Scheveningen – oceanarium nie jest duże, jednak miłośników morza może zainteresować. Na pewno spodoba się maluchom.

Scheveningen – atrakcje dla odważnych

Scheveningen zapewnia również atrakcje dla odważnych. Jedną z nich jest skok na bungee, znajdującym się na końcu mola. Z pewnością przeznaczone jest dla ludzi o mocnych nerwach. Scheveningen bungee jest bardzo znane i znajduje wielu zwolenników, choć wydaje się przerażające. Jeżeli ktoś się boi skakać, może obserwować odważnych – to też ciekawa atrakcja! Inną, dla osób pragnących mocnych wrażeń, jest diabelski młyn w Scheveningen . Jest to stosunkowo nowa atrakcja, ponieważ młyn został postawiony w sierpniu 2016 roku. Od tego czasu cieszy się bardzo dużą popularnością, zarówno wśród turystów, jak i wśród mieszkańców Hagi i całej Holandii. Diabelski młyn umożliwia oglądanie Hagi, morza i plaży z wysokości ok. 50 metrów. To robi wrażenie!

Jedną z bardzo dużych atrakcji tego kurortu jest pokaz sztucznych ogni. Festiwal sztucznych ogni na plaży organizowany jest co roku. Trwa on dwa dni, a swoje pokazy prezentują grupy z różnych krajów. Na festiwalu w roku 2014 wygrała grupa z Polski. Każdego roku na pokazy przybywa ok. 100 tys. widzów i to na pokaz jednego dnia. Fajerwerki w sierpniu przyciągają turystów z różnych stron świata.

Scheveningen zachęca do spacerów…

Scheveningen to bardzo atrakcyjny kurort. Spacery po nim będą dużą przyjemnością. Mnogość restauracji z pysznym jedzeniem (głównie z rybami), wiele kawiarni i sklepików sprawiają, że można bardzo miło spędzić wieczór po całym dniu na plaży. Dla osób, które lubią nocne życie, polecane są nocne kluby i restauracje, w których można potańczyć i napić się wyśmienitych drinków. Działa tu także centrum handlowe oraz kasyno – każdy zatem znajdzie rozrywkę dla siebie. Na deptaku można natknąć się na dziwne rzeźby. Zaskakują nie tylko kształtem, ale też rozmiarem. W kurorcie, jak i w całym mieście, panuje bardzo przyjazna atmosfera, a mieszkańcy są bardzo przyjaźnie nastawieni do turystów.

Scheveningen to magiczne miejsce, które na pewno spodoba się każdemu, kto lubi nadmorskie klimaty. Port rybacki, dźwięki mew, piękne plaże, bardzo smaczne jedzenie i wiele dobrych hoteli to gwarancja miło spędzonego urlopu. Scheveningen w Hadze to miejsce, które warto zobaczyć.

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: SOPA/Getty Images

Pozostałe wiadomości