Polak, który przejechał trzy miliony kilometrów po USA. "Obrazy namalowane przez naturę"

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Irmina Sommers
Przejechał trzy miliony kilometrów po USA
Przejechał trzy miliony kilometrów po USADzień Dobry TVN
wideo 2/6

Bogumił "Bogdan" Galik jest przewodnikiem po Stanach Zjednoczonych. Pokazał ten kraj ponad 20 tysiącom ludzi, jest to jego pasja i sposób na życie. Razem z Irminą Somers, w ramach cyklu "Dzień Dobry Ameryko", wybrał się w podróż po Arizonie.

Podróżuje po Stanach Zjednoczonych

Bogumił "Bogdan" Galik przejechał trzy miliony kilometrów po Stanach Zjednoczonych. Wspólnie z Irminą Somers wybrał się na drogę 66, która biegnie przez 8 stanów i jest marzeniem nie jednego podróżnika.

- Tu jest mnóstwo symboli z lat 50-tych, z lat 60-tych, kiedy ta droga przeżywała największy rozkwit - tłumaczył Galik. Koncepcja tej słynnej drogi powstała w 1916 roku i została ukończona w 1926 roku. Droga połączyła Chicago z Los Angeles.

W Arizonie wspaniałych miejsc i niezwykłych przyrodniczych ciekawostek jest bardzo dużo. Somers i Galik pokazali między innymi kaktusy saguro, które są pod ochroną, a ich wycięcie karane jest więzieniem.

Nostalgiczna wyprawa

Bogumił "Bogdan" Galik pokazał też reporterce Dzień Dobry TVN ziemie Indian Nawaho, gdzie urodził się i żył jego serdeczny przyjaciel. - Nauczył mnie poruszania się po tych ziemiach, bo dla nas, ludzi przybywających z Europy, to jest całkiem obca kraina. To jest tak, jakbyśmy wylądowali na księżycu. To był przewodnik, który ćwiczył umiejętność pokazywania tych cudów natury, które oni uważali za naturalne środowisko - wspominał. Przyjaciel Galika zmarł w czasach pandemii. Kiedy tylko podróżnik jest na zachodzie kraju, odwiedza jego grób.

Przewodnik z zawodu jest plastykiem, ale nie ma czasu malować swoich obrazów. Jednak podkreśla, że podobne emocje, jak te przy oglądaniu dzieł sztuki, przeżywają turyści, których oprowadza. - Podczas wycieczek, kiedy widzą obrazy namalowane przez naturę. (...) Wolę pokazywać obrazy, które są nie do pobicia przez żadnego artystę - wyjaśnił.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Irmina Sommers

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości