Polak zwiedził Koreę i Japonię za darmo. Jak to możliwe?

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Bezpłatna podróż?
Bezpłatna podróż? Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Tanie czy wręcz darmowe podróżowanie jest możliwe. Udowodnił to influencer Wojciech Przeździecki, który wybrał się w wielotygodniową eskapadę po Korei i Japonii. Podróżnik i twórca internetowy robił, co tylko mógł, by wydać jak najmniej pieniędzy. Jakie ma rady dla tych, którzy marzą o darmowych wakacjach? Kilkoma wskazówkami podzielił się w Dzień Dobry TVN.

Tanie podróżowanie. Czy jest możliwe?

Wojciech Przeździecki to twórca internetowy, który postanowił udowodnić swoim fanom, że podróżowanie za darmo jest możliwe. Influencer wybrał niełatwy kierunek, bowiem wraz z przyjacielem udali się do Japonii i Korei. Kupili bilet lotniczy i postanowili w Azji nie wydać ani złotówki na noclegi i jedzenie.

- Przejechaliśmy wraz z przyjacielem Koreę i Japonię za zero złotych. Tak, totalnie za zero złotych. [...] Wszystkie pieniądze, które wydawaliśmy, tam zarobiliśmy […] Zauważyliśmy po powrocie do Polski, że teraz niewiele potrzebujemy, żeby było okej – tłumaczył Wojciech Przeździecki w Dzień Dobry TVN.

Darmowe podróże - zmiana sposobu myślenia

Nasz gość podkreślił, że w oszczędnym podróżowaniu najważniejsza jest zmiana podejścia: wyzbycie się oczekiwań i uprzedzeń. To pomoże przyzwyczaić się do dyskomfortu. Jak wskazał, istnieje wiele stron i aplikacji, które ułatwiają planowanie podróży. On podejmował spontanicznie decyzje i niekiedy nie wiedział, gdzie będzie spał kolejnego dnia.

- Można szukać noclegu u osób, które oferują nocleg w mieszkaniu totalnie za darmo w zamian za spędzanie z nim trochę czasu [...] Jak można jeszcze taniej podróżować? Można na głodówkę wejść - żartował Wojciech Przeździecki.

Zapytany o dodatkowe rady dla tych, którym marzą się dalekie podróże, polecił zminimalizowanie bagażu. On sam wybrał się do Azji z 25-kilowym plecakiem i ciężkim sprzętem do filmowania. Nauczony doświadczeniem wie, że lepiej postawić na minimalizm.

Najważniejsze w podroży było poznanie samego siebie. Podczas azjatyckiej wyprawy nie brakowało przygód, które były swoistym testem charakteru. Jak wspominał, podczas jazdy autostopem po Korei udało mu się nawiązać wyjątkową przyjaźń z jednym z kierowców. - Tego się nie kupi za żadne pieniądze - podsumował.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News.

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości