Dziecko

Wcześniaki w torebkach śniadaniowych. "Plastik chroni je przed wychłodzeniem zaraz po urodzeniu"

Dziecko

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
edziecko.pl
To jedyny sposób żeby wcześniak przeżył

Okazuje się, że bardzo nietypowe rozwiązanie sprawdza się w ratowaniu wcześniaków. Zostało zastosowane w przypadku bliźniaków urodzonych przez Rifit Akram. Lekarze włożyli noworodki do torebek śniadaniowych, które służą jako zamienniki macicy.

Torebki śniadaniowe jako zamiennik macicy

Rifit Akram urodziła swoje dzieci przez cesarskie cięcie. Maluchy ważyły zaledwie po 900 g, przyszły na świat w odstępie czterech minut. Natychmiast znalazły się na oddziale intensywnej terapii. Lekarze przy tak małej wadze zdecydowali się na nietypowe rozwiązanie, aby podtrzymać je przy życiu.

Co wpływa na rozwój dziecka?

Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha?
Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Dzieci zostały umieszone w plastikowych torebkach śniadaniowych, które zapewniły warunki panujące w macicy. Wcześniaki spędziły w szpitalu siedem tygodni na oddziale intensywnej terapii noworodków.

Plastikowe torebki chronią przed wychłodzeniem noworodków

Okazuje się, że torebki śniadaniowe to bardzo skuteczny sposób. Tuż po porodzie sprawdzają się jako narzędzie do ogrzania noworodków. Maleństwa mają bardzo cienką skórę, przez którą odparowuje woda. Plastikowe siatki zdecydowanie lepiej sprawdzają się w tym przypadku niż np. koce.

- Owijanie bardzo małych noworodków w plastik chroni je przed wychłodzeniem zaraz po urodzeniu. Na oddziale noworodkowym używa się czystej, odpowiednio małej plastikowej torby, która nie musi być sterylna - tłumaczy w serwisie HuffPost Róisin McKeon-Carter, dyrektor kliniczna neonatologii w szpitalach University Plymouth NHS Trust. - Plastikowa torba, czapka i ręczniki używane do resuscytacji noworodka. Są czyste i sterylne - dodaje specjalistka.  

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: edziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: Brooke Pennington/Getty Images

Pozostałe wiadomości