Ferie zimowe kojarzą się z wyjazdami w góry na sanki i narty lub też dalekimi podróżami w ciepłe kraje. Co robić w ferie, gdy spędza się je w domu w mieście lub na wsi? Sposobów na nudę jest naprawdę wiele!
Ostatnie miesiące zmieniły życie nas wszystkich. Nauka zdalna i ciągły tryb online wpłynęły na funkcjonowanie wielu rodzin. Niestety w Internecie pojawia się wiele niewłaściwych treści. Gdzie szukać porad dotyczących bezpieczeństwa dzieci w sieci?
Każda mama przyzna, że jej życie niekiedy jest trudne i obciążone wieloma obowiązkami. Jeszcze z większymi przeciwnościami losu muszą się mierzyć matki z różnymi niepełnosprawnościami. Choć stają na wysokości zadania, niekiedy mają wątpliwości, czy sprostają życiowej roli. Nam opowiedziały o swoich wahaniach.
Małgorzata Socha od lat należy do grona najpopularniejszych polskich aktorek. Według reżyserów idealnie sprawdza się w każdej komedii romantycznej. Poza tym nieustannie gra w kilku serialach. Fani uwielbiają ją szczególnie jako Violettę w "BrzydUli". W najnowszym wywiadzie artystka wyznała jednak, że kariera wcale nie jest dla niej ważna.
Na zdjęciach Agnieszka Więdłocha, Karolina Gorczyca, Olga Bołądź, Antek Pawlicki i Adam Fidusiewicz. Gwiazdy zapozowały do niezwykłego kalendarza, który łączy pokolenia i wspiera najmłodszych. O szczytnym celu, jaki im przyświeca, uczestnicy akcji opowiedzieli w naszym programie.
Od 9 listopada 2020 większość szkół pracuje zdalnie. Natomiast normalnie funkcjonują żłobki, przedszkola oraz oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych. Jeden z rodziców waha się, czy obowiązkowo musi posyłać syna do placówki. W naszym programie adwokat Eliza Kuna rozwiała wszelkie wątpliwości.
Przed nami Mikołajki i długo wyczekiwane święta Bożego Narodzenia. Jak co roku, rodzice zastanawiają się, co kupić swoim dzieciom. Michał Zawadka, ekspert relacji z młodzieżą przekonuje, że nie liczy się co, ale jak.
Obecna sytuacja nie jest łatwa dla dzieci. One także muszą dostosowywać się do panującej pandemii i wprowadzonych obostrzeń. A gdyby tak pomóc im zrozumieć otaczającą rzeczywistość, opowiadając bajki z innym morałem od klasycznego, znanego wszystkim?
Lalki, którymi bawią się nasze dzieci, stworzone są według jednego kanonu. Jak to wpływa na psychikę najmłodszych? Na to pytanie odpowiedziała psycholożka i seksuolożka Patrycja Wonatowska.
Większość z nas już powoli zaczyna czuć świąteczny nastrój, co niewątpliwie wszystkim znacznie poprawia humor. Niestety, tegoroczne Boże Narodzenie będzie zupełnie inne, niż dotychczas. Jak wytłumaczyć dzieciom, że nie zobaczą się ze wszystkimi bliskimi?
Wielu ojców wyobraża sobie swoją rolę jako "bankomat". Chcą pracować, zarabiać, a z dzieckiem się bawić, a nie wychowywać. Jak jednak poprawić to podejście? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN psycholog, Piotr Mosak.
W ubiegłym wieku wszyscy nucili ikoniczną piosenkę "Wind of Change" zespołu The Scorpions. To właśnie ona stała się symbolem upadku Muru Berlińskiego i zapowiadała nadejście zmian. A co ten utwór ma wspólnego z nauką języka niemieckiego? O tym opowiadali w naszym programie nauczycielka Joanna Czuma-Sitek i licealista Dobromir Wojewoda.
Marcin Prokop przytoczył w programie sytuację ze Świnoujścia. 8-latek, który nie mógł znieść kłótni rodziców, chciał opuścić mieszkanie przez okno. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Psycholog Marzena Mawricz wyjaśniła w naszym programie, jak kłótnie rodziców wpływają na psychikę dziecka oraz, jak powinniśmy się zachować, gdy dojdzie do ostrej wymianie zdań przy pociesze.
O przypadkach zespołu PIMS-TS u dzieci można było usłyszeć już w kwietniu tego roku. Najpierw pojawił się w Wielkiej Brytanii, potem w Stanach Zjednoczonych. Jakiś czas temu dotarł do Polski. Na tę chorobę, która występuje kilka tygodni po zakażeniu koronawirusem, choruje właśnie około 70 małych pacjentów w naszym kraju. Jak ją rozpoznać i co robić?
Nauka w dobie pandemii to prawdziwe wyzwanie dla uczniów, nauczycieli, jak i rodziców. Na własnej skórze przekonała się o tym Edyta Pazura, która napisała, że marzy, by jej dzieci wróciły już do szkoły. Jak sobie radzi mama trójki pociech?
Ula prowadziła aktywny tryb życia u boku kochającego chłopaka, Sebastiana. Gdy w kwietniu tego roku dowiedziała się, że spodziewa się dziecka, oboje się bardzo ucieszyli. Los jednak skomplikował ich życie. Okazało się, że przyszła mama ma nowotwór. Postanowiła urodzić córkę. Teraz walczy o powrót do sprawności po skomplikowanej operacji.
Maciuś Cieślik nie siada, nie chodzi, a nawet leżąc na brzuszku, nie jest w stanie podnieść główki. Ma problemy z oddychaniem i jedzeniem. Chłopiec choruje na SMA i potrzebuje najdroższego leku na świecie. Jak mu pomóc?
Nauka zdalna jest sytuacją trudną dla wszystkich uczniów. Jednak największe wyzwanie zostało postawione przed pierwszoklasistami oraz ich rodzicami i nauczycielami. Jak obecnie wyglądają zajęcia i czy są skuteczne sposoby na zdalną naukę czytania i pisania? O tym porozmawialiśmy z mamą pierwszoklasistki Olgą Rusiecką i z nauczycielką klas pierwszych Karoliną Kupińską.
Adwent to okres poprzedzający święta Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się w niedzielę 29 listopada 2020 roku i trwa cztery tygodnie. Ten czas umili dzieciom na pewno kalendarz adwentowy. W naszym studiu pokazaliśmy, jak przygotować go własnoręcznie.
Jedna z najmłodszych par polskiego show-biznesu - Sylwia Przybysz i Jan Dąbrowski poinformowała w mediach społecznościowych, że spodziewają się drugiego dziecka. Prócz gratulacji, na parę spłynął hejt. Internauci pisali wprost – że są za młodzi na bycie rodzicami. Czy faktycznie tak jest? Czy w ogóle istnieje idealny wiek na urodzenie potomka?
Mariam Petrosyan z Erewania jest mamą niezwykłego chłopca. Artem urodził się ze znamionami, które pokrywają 80 procent jego ciała. Choć lekarze nie dawali chłopcu szans na przeżycie, maluch rośnie jak na drożdżach. Nasza reporterka Bianka Zalewska rozmawiała z jego mamą o schorzeniu oraz ciężkich czasach, jakie panują w Armenii.
Wyniki badań przeprowadzonych przez naukowców z Northumbria University w Newcastle wykazały, że pandemia koronawirusa negatywnie odbiła się na zdrowiu dziewięciu na dziesięć osób z zaburzeniami odżywiania. Czy w Polsce sytuacja wygląda podobnie? O tym opowiedziała nam psychodietetyk, Magdalena Błaszczyk.
Wiele noworodków przychodzi na świat ze znamionami na ciele. Rodzice zastanawiają się, czy trzeba je usuwać. Różnorakie plamy pojawiają się jednak także w trakcie dorastania, a nawet u dorosłych. Na które należy zwracać szczególną uwagę? W Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym dermatolog Irena Walecka.
Decyzją rządu uczniowie będą się uczyć zdalnie do świąt Bożego Narodzenia. Czy uczeń musi mieć włączoną kamerkę? Czy nauczyciel ma prawo wystawić negatywną ocenę za jej brak? Jak kontrolować obecność? O odpowiedź zapytaliśmy adwokat Elizę Kunę i Danutę Kozakiewicz, dyrektorkę Szkoły Podstawowej nr 103 w Warszawie.
Świeżo upieczeni rodzice dobrze wiedzą, czym jest pobudka w środku nocy. Z czasem zaczynają pojawiać się jednak pytania. Kiedy podjąć pierwsze próby odstawienia nocnego karmienia oraz co zrobić, by maluch przesypiał całą noc? Wszelkie wątpliwości niewyspanych rodziców rozwiała Aneta Górska-Kot, pediatra, ordynator Oddziału Pediatrii w Szpitalu Dziecięcym w Warszawie.
Krew pępowinową pobiera się podczas porodu. Dlaczego warto zdecydować się na taki krok? O zaletach zabiegu opowiedziała Basia Kurdej-Szatan, mama Hani i Henia, która zdecydowała się na takie rozwiązanie oraz lekarz Tomasz Baran, ekspert ds. komórek macierzystych.
Aktywność ruchowa to obowiązkowy element w rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym. To właśnie dzięki niej najmłodsi poznają otaczający świat, wzmacniają swój organizm, a także rozwijają uwagę i samodzielność. Idealnym wprowadzeniem do sportu może być rower, który spełnia określone wymagania.
Pandemia koronawirusa spowodowała, że rodzice zaczęli spędzać ze swoimi pociechami więcej czasu w domach. Ma to swoje plusy i minusy, trudno bowiem znaleźć zajmującą rozrywkę dla najmłodszych. Na oryginalny pomysł wpadła Paulina Zbyczyńska, która zaczęła tworzyć dla córki suknie na wzór kreacji polskich gwiazd.
"Raport o dołowaniu" powinien otworzyć rodzicom oczy. Wykazano w nim, że używając nieodpowiednich słów, zaburzamy w dziecku jego poczucie własnej wartości. W naszym programie Agnieszka Grzechnik, dyrektorka Akademii Przyszłości i Maria Natalia Tymańska, mama 7-letniego Teo i 5-letniej Luny opowiedziały o tym, jak wspierać dzieci.
Ma 12 lat i studiuje na prestiżowym Uniwersytecie Technologicznym w Georgii. Do szkoły poszedł jako dwulatek. Caleb Anderson chce dostać stypendium od Elona Muska, zrobić doktorat i pracować w NASA. Z uzdolnionym chłopcem i jego rodzicami rozmawiał Robert Stockinger.