Organki dla dzieci to jedna z wielu propozycji zabawek, które pomogą dziecku rozwijać słuch muzyczny. Szczególnie polecane są dla maluchów, które w przyszłości chciałyby grać na pianinie lub innym instrumencie klawiszowym. Organki z mikrofonem dla dzieci dodatkowo zachęcą do rozwijania talentów wokalnych.
Nauka boksu to przede wszystkim praca nad kondycją fizyczną. Lekcje boksu polegają na budowaniu wydolności, a wiele ćwiczeń opiera się o trening beztlenowy, który daje najlepsze rezultaty. W jakim wieku warto zacząć trening bokserski? Teoretycznie nie ma to większego znaczenia, choć stopień zaawansowania należy dopasować do swoich aktualnych możliwości.
Rolki dla dziewczynki znajdziemy w każdym sklepie sportowym. Występują w wielu kolorach, a nawet z wizerunkiem ulubionych bohaterów bajek. Rolki dla dziewczynki powinny być bezpieczne i wykonane z dobrej jakości materiałów. Nie możemy zapominać również o ochraniaczach na rolki dla dziewczynki i odpowiednim kasku na rolki.
Szybka jazda na rolkach to sport zyskujący coraz większą popularność. Uprawiają go profesjonaliści i miłośnicy dynamicznej jazdy. Specyficzna budowa rolek, pozwala rozpędzić się nawet do 40km/h. Rolki powinny być wykonane z najwyższej jakości materiałów. O czym należy wiedzieć wybierając rolki do jazdy szybkiej?
Jazda na wrotkach i na rolkach cieszy się wśród dzieci ogromną popularnością. Oba sprzęty mają swoje plusy i minusy. Wrotki zapewniają większą stabilizację, natomiast rolki swobodniejszą i prostszą do opanowania jazdę. Co jest lepsze dla dzieci - wrotki czy rolki? Na czym łatwiej jeździć?
Wrotki cieszą się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych. To idealne rozwiązanie dla wszystkich dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z jazdą. Producenci kuszą kolorami i ciekawymi wzorami. W ofercie są również regulowane wrotki dla dzieci. Jakie wrotki dla dzieci wybrać? Co to są wrotko-rolki?
Kształcenie słuchu muzycznego u dziecka zaczyna się już w łonie matki. Kobiety w ciąży często zauważają aktywność dziecka w reakcji na różne rodzaje muzyki – może stawać się pobudzone, kopać, wiercić się w brzuchu, lub przeciwnie – uspokoić się. Im wcześniej dziecko ma styczność ze światem muzyki, tym bardziej poszerza swoje horyzonty w tym zakresie.
Mówi się, że dziecko może być albo szczęśliwe albo grzeczne. Te dwie cechy razem zdarzają się niezwykle rzadko. O tym, co to znaczy, że dziecko jest grzeczne lub że jest źle wychowane w studiu Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Martą Bąkowską, dziecięcym psychologiem klinicznym z, Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie oraz Sylwią Anderson-Hanney, trenerką umiejętności wychowawczych i mamą szóstki dzieci.
Zestaw majsterkowicza dla dzieci składa się zazwyczaj z różnych “zabawkowych” narzędzi, takich jak młotek, gwoździe, kombinerki, piła, klucz francuski itp. Dzieci, szczególnie mali chłopcy, bardzo lubią naśladować to, co na co dzień robi tata lub dziadek w warsztacie. Drewniany zestaw majsterkowicza będzie również świetnym prezentem dla dziecka.
Śniadanie dla rocznego dziecko przygotowuje się tylko z najlepszych pod względem jakości składników. Zalecane jest stosowanie jedynie ekologicznych produktów. Przepisy na śniadanie dla rocznego dziecka mogą uwzględniać warzywa, owoce, chude mięso, a nawet nabiał i jajka.
Posadzenie dziecka przed telewizorem nie jest jedynym sposobem na chwilę spokoju. Wspólnie możecie stworzyć zabawkę lub wymyślić zabawę, która będzie zabawiać dziecko dłużej niż bajka. Wystarczą chęci, trochę czasu i nasze pomysły!
Dziewczynki zaczynają miesiączkować zwykle między 12. a 16. rokiem życia, ale moment, kiedy pojawi się pierwsze krwawienie, zależy od genów, sposobu odżywiania, masy ciała i warunków środowiska. Przez pierwsze dwa lata od pojawienia się pierwszej miesiączki krwawienia mogą być bardzo nieregularne, a ich przebieg często bywa bolesny. Z czasem cykl zaczyna się stabilizować, a objawy towarzyszące menstruacji stają się mniej uciążliwie. Pierwszą miesiączkę można łatwo przewidzieć, gdyż jej pojawienie się często poprzedzają charakterystyczne symptomy. Dzięki odpowiedniej wiedzy nastolatka łatwiej przyjmie fakt dojrzewania, a zbliżająca się pierwsza miesiączka nie będzie dla niej tematem tabu.
Pojawieniu się pierwszych zębów u niemowlaka towarzyszą nieprzyjemne objawy. Są to głównie swędzenie dziąseł oraz ból, który powoduje, że maluch zachowuje się nieswojo - jest bardziej płaczliwy oraz marudny. Dobrze więc, aby rodzice już zawczasu byli przygotowani na taką sytuację. Kiedy jednak można spodziewać się pojawienia się pierwszych mleczaków u dziecka? O tym, jak ulżyć dziecku w czasie ząbkowania w studiu Dzień dobry TVN porozmawialiśmy z Ewą Miśko-Wąsowską.
Zaparcia u niemowląt zdarzają się stosunkowo często. Ta dolegliwość potrafi być bardzo nieprzyjemna dla dzieci, a przy tym stanowi źródło zmartwień ich rodziców. Czy istnieją domowe sposoby na zaparcia u niemowląt, które skutecznie pomogą maluszkom w takiej sytuacji?
Nowonarodzone dzieci to dla rodziców ogrom szczęścia, ale i cały szereg problemów. Nieprzespane noce, kolki, płacz dziecka to codzienność świeżo upieczonych rodziców. Jak pomóc sobie i dziecku? Rozwiązaniem może być melisa dla dzieci.
Gorączka, czyli podwyższona temperatura ciała, jest sygnałem ostrzegawczym i odpowiedzią organizmu na toczącą się w nim infekcję. Wiele osób zastanawia się, jak zbić gorączkę bez sięgania po środki farmakologiczne. Dużą skuteczność wykazują sprawdzone domowe sposoby na gorączkę.
Jakie są objawy, leczenie i przyczyny zapalenia oskrzeli u niemowlaka? Zapalenie oskrzeli to jedna z częstszych chorób wieku dziecięcego, pojawia się przeważnie jako powikłanie infekcji górnych dróg oddechowych i może być wywołana zakażeniem wirusowym, bakteryjnym lub czynnikami poza infekcyjnymi.
Alergia pokarmowa to patologiczna reakcja organizmu na spożywane produkty, uwarunkowana mechanizmami immunologicznymi. Jedną z najczęściej występujących i groźnych dla zdrowia jest alergia na orzeszki ziemne. Z tego też powodu od 2000 roku pediatrzy zalecali, aby nie podawać orzechów bądź czegokolwiek, co może je zawierać, dzieciom poniżej trzeciego roku życia. Jednak z najnowszych badań wynika, że spożywanie przez maluchy w pierwszych latach życia pokarmów zawierających orzechy może zminimalizować ryzyko alergii aż o ponad 80 proc., ponieważ ciało będzie postrzegać je jako znajomą substancję. O komentarz do tych badań poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN alergolog i pediatrę Annę Wójtowicz.
Gdy nasz maluch nie chce jeść, najczęściej wpadamy w ogromny niepokój. Co powoduje brak apetytu u niemowlaka? W jakich najczęściej okolicznościach dziecko odmawia posiłku oraz jak możemy mu pomóc?
Alergia u niemowlaka, a zwłaszcza alergia pokarmowa spotyka bardzo wiele dzieci. W poniższym artykule znajdziecie najważniejsze informacje, jakie objawy wskazują na alergię oraz jak radzić sobie z tą dziecięcą przypadłością – głównie z powszechnymi dla alergii objawami skórnymi.
Sen ma w przypadku małego dziecka kolosalne znaczenie. Podczas snu czy drzemki układ nerwowy niemowlaka ma czas na regenerację, odpoczynek, a organizm dziecka zyskuje szansę na rozwój. W artykule opisujemy dokładnie fazy snu niemowlaka.
Każdy rodzic w pierwszych miesiącach życia dziecka powinien bacznie obserwować zmiany, jakie zachodzą w jego zachowaniu i wyglądzie. Pierwszy rok to dynamiczny rozwój psycho-fizyczny niemowlaka. Ważne, żeby wiedzieć, co powinno umieć czy ile śpi 3-miesięczne niemowlę, aby odpowiednio je stymulować albo na czas wykryć nieprawidłowości rozwojowe.
Zastanawiasz się, co potrafi 5-miesięczne dziecko? Co może już jeść, ile powinno spać i w jaki sposób się z nim bawić? Zobacz, jak przebiega prawidłowy rozwój 5-miesięcznego dziecka.
Rodzice bacznie obserwują swoje dziecko, by upewnić się, że jest zdrowe. Powodem do niepokoju jest fakt, że rozwija się inaczej niż dzieci w jego wieku. Choć trzeba zachować czujność, nie zawsze są to powody do zmartwień. Co potrafi 2-miesięczne dziecko? Jakie są najlepsze zabawki dla 2-miesięcznego dziecka?
Czy znasz przepisy dla 8-miesięcznego dziecka? Wiesz, co powinien umieć Twój maluch i jak powinno się zmieniać jego ciało? Zobacz, co musisz wiedzieć o rozwoju niemowląt w 8. miesiącu życia.
Czy wiesz dlaczego niemowlę nie chce jeść? Co zrobić, kiedy niemowlę nie chce jeść zupek i stałych pokarmów? Podpowiadamy, jakie są skuteczne sposoby karmienia niejadka.
Noworodek, niemowlę, dziecko - czy wiesz, jak zmienia się wygląd i zachowanie Twojego malucha w poszczególnych etapach życia? Jak wygląda noworodek? Co umie dziecko pod koniec okresu niemowlęcego? Warto to wiedzieć, aby uniknąć niepotrzebnych niepokojów.
Na odparzenia w różnych okolicach ciała narażone jest w zasadzie każde niemowlę. Mogą mieć one różne nasilenie. Nie wymagają zwykle leczenia specjalistycznego, a jedynie dodatkowych zabiegów higienicznych.
Opryszczka na ustach u niemowląt wywołana jest wirusem opryszczki pospolitej (HSV). Jest to częsta i bardzo zaraźliwa choroba. Atakuje najczęściej skórę, ale również błony śluzowe nosa i oczu. Dzieci najczęściej zarażają się opryszczką podczas przytulania.
Muzyka łagodzi obyczaje, ale też rozwija i sprawia, że dzieci stają się bardziej kreatywne i wrażliwe na dźwięki. Dlatego właśnie jeszcze w czasie ciąży warto słuchać muzyki, zwłaszcza tej klasycznej. Powszechnie znany jest efekt Mozarta, polegający na rozwoju inteligencji dziecka oraz poprawie jego zdolności poznawczych i przestrzennych dzięki muzyce klasycznej, a zwłaszcza barokowej.