Plastikowe butelki dla niemowląt
Naukowcy z Trinity College wybrali do testów 10 butelek, by sprawdzić, ile mikrocząsteczek plastiku uwalnia się na każdym z kroków: od czyszczenia, przez sterylizację po mieszanie płynów. Okazało się, że im wyższą temperaturę ma wlany do butelki napój, tym więcej cząstek plastiku rozpuszcza się w cieczy.
- Kiedyś nie było tego problemu, ponieważ były tylko szklane butelki. Zanim zostałam mamą, myślałam, że chodzi tylko o design, żeby była ładna i przyjemnie się z niej korzystało. Otóż nie. Coraz to nowsze badania dowodzą, że te plastikowe, które miały być super, świetne, lekkie niestety zagrażają naszym dzieciom - podkreśliła Kinga Kołodziejczak-Gul.
Nie każda plastikowa butelka jest jednak zła. Blogerka parentingowa zwróciła uwagę, że kupując produkt, powinniśmy zwrócić uwagę, czy posiada certyfikat świadczący o bezpieczeństwie. To informacja o tym, że w jej składzie nie znajduje się żadna niepożądana czy szkodliwa substancja.
Dzień Dobry TVN
Na co zwrócić uwagę przy wyborze butelki dla dziecka?
- tworzywo;
- atesty;
- pojemność;
- kształt.
Zdaniem blogerki, dla niemowląt najlepsze są szklane butelki. Gdy dziecko jest starsze i zamiast ciepłego mleka pije zimny soczek, można wymienić ją chociażby na kubek-niekapek.
Na czym polega system antykolkowy w butelce? Dowiesz się tego z materiału wideo.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
Zobacz także:
Magda Cielecka u Kuby Wojewódzkiego: "Teraz feministki mnie zabiją"
Czy warto zawsze mówić dzieciom prawdę? "Te wzorce się jednak przekazuje"
Autor: Dominika Czerniszewska