Molly Gibson ma miesiąc, ale na swoje narodziny czekała rekordowo długo. Jej zarodek w formie embrionu był przechowywany od października 1992 roku. Dr Katarzyna Kozioł, ginekolog, embriolog, specjalista leczenia niepłodności opowiedziała jak wygląda procedura przechowywania zarodków.
Wiele osób nie decyduje się na dekorowanie domu czy mieszkania na święta, a niektórzy robią to specjalnie dla dzieci. To właśnie najmłodsi najbardziej cieszą się ze śniegu, magii, Mikołaja i prezentów. Co jeszcze wywołuje uśmiech na ich twarzach? O swoich domowych tradycjach mówiły blogerki "Superstyler" oraz "Matka Gigantka".
Ferie zimowe kojarzą się z wyjazdami w góry na sanki i narty lub też dalekimi podróżami w ciepłe kraje. Co robić w ferie, gdy spędza się je w domu w mieście lub na wsi? Sposobów na nudę jest naprawdę wiele!
Ostatnie miesiące zmieniły życie nas wszystkich. Nauka zdalna i ciągły tryb online wpłynęły na funkcjonowanie wielu rodzin. Niestety w Internecie pojawia się wiele niewłaściwych treści. Gdzie szukać porad dotyczących bezpieczeństwa dzieci w sieci?
Każda mama przyzna, że jej życie niekiedy jest trudne i obciążone wieloma obowiązkami. Jeszcze z większymi przeciwnościami losu muszą się mierzyć matki z różnymi niepełnosprawnościami. Choć stają na wysokości zadania, niekiedy mają wątpliwości, czy sprostają życiowej roli. Nam opowiedziały o swoich wahaniach.
Małgorzata Socha od lat należy do grona najpopularniejszych polskich aktorek. Według reżyserów idealnie sprawdza się w każdej komedii romantycznej. Poza tym nieustannie gra w kilku serialach. Fani uwielbiają ją szczególnie jako Violettę w "BrzydUli". W najnowszym wywiadzie artystka wyznała jednak, że kariera wcale nie jest dla niej ważna.
Na zdjęciach Agnieszka Więdłocha, Karolina Gorczyca, Olga Bołądź, Antek Pawlicki i Adam Fidusiewicz. Gwiazdy zapozowały do niezwykłego kalendarza, który łączy pokolenia i wspiera najmłodszych. O szczytnym celu, jaki im przyświeca, uczestnicy akcji opowiedzieli w naszym programie.
Katy Perry znana jest ze swojego dystansu do życia i poczucia humoru. Wokalistka potrafi śmiać się z siebie i rozładować napięcie w każdej sytuacji. Teraz udowodniła to po raz kolejny. Gwiazda niecałe cztery miesiące temu została po raz pierwszy mamą, a teraz postanowiła pokazać fanom niedoskonałości swojej sylwetki. Zdradziła również, jak je ukrywa.
Populacja komórek nerwowych zlokalizowanych u podstawy mózgu - zwana neuronami RFRP - uaktywnia się w sytuacjach stresowych, a następnie hamuje układ rozrodczy - potwierdzili w testach laboratoryjnych naukowcy z University of Otago (Nowa Zelandia).
Ola Żebrowska w sierpniu powitała na świecie trzecie dziecko. Szczęśliwa mama na Instagramie chętnie dzieli się z fanami nowymi zdjęciami z małym Feliksem. Wśród nich nie brakuje postów ukazujących zwykłą codzienność i mniej radosne aspekty macierzyństwa.
Od 9 listopada 2020 większość szkół pracuje zdalnie. Natomiast normalnie funkcjonują żłobki, przedszkola oraz oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych. Jeden z rodziców waha się, czy obowiązkowo musi posyłać syna do placówki. W naszym programie adwokat Eliza Kuna rozwiała wszelkie wątpliwości.
Niedawno księżna Sussex napisała osobisty esej dla "New York Timesa" – "Nasze wspólne straty", w którym wyznała, że w lipcu poroniła. Żona księcia Harry'ego nawoływała, by ludzie zadbali o siebie nawzajem, bo rozpacz po utracie dziecka jest niemal nie do udźwignięcia. My o trudnych chwilach rozmawialiśmy z ginekologiem doktorem Maciejem Jędrzejko oraz Kają Wolnicką, mamą, która straciła pierwsze dziecko. Jak sytuacja poronień wygląda w Polsce?
Pewna 24-latka postanowiła przekłuć swojej córeczce uszy. Pochwaliła się tym faktem w mediach społecznościowych, czym wywołała niemałą burzę. Okazało się bowiem, że dziewczynka ma zaledwie 8 tygodni. Jaki jest odpowiedni wiek na przekłucie uszu dziecka? Weź udział w naszej sondzie.
Pewien mieszkaniec Australii został w tym roku dwadzieścia trzy razy ojcem. 40-latek ma żonę, z którą wychowuje dwójkę potomstwa, a jednocześnie dorabia sobie jako zawodowy dawca spermy. Okazuje się, że zdecydowanie przekroczył określone prawem limity i czeka go dochodzenie.
Przed nami Mikołajki i długo wyczekiwane święta Bożego Narodzenia. Jak co roku, rodzice zastanawiają się, co kupić swoim dzieciom. Michał Zawadka, ekspert relacji z młodzieżą przekonuje, że nie liczy się co, ale jak.
Obecna sytuacja nie jest łatwa dla dzieci. One także muszą dostosowywać się do panującej pandemii i wprowadzonych obostrzeń. A gdyby tak pomóc im zrozumieć otaczającą rzeczywistość, opowiadając bajki z innym morałem od klasycznego, znanego wszystkim?
Lalki, którymi bawią się nasze dzieci, stworzone są według jednego kanonu. Jak to wpływa na psychikę najmłodszych? Na to pytanie odpowiedziała psycholożka i seksuolożka Patrycja Wonatowska.
Większość z nas już powoli zaczyna czuć świąteczny nastrój, co niewątpliwie wszystkim znacznie poprawia humor. Niestety, tegoroczne Boże Narodzenie będzie zupełnie inne, niż dotychczas. Jak wytłumaczyć dzieciom, że nie zobaczą się ze wszystkimi bliskimi?
Polaktacyjny zanik piersi to jednostka chorobowa wpisana do Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób WHO. Jak się okazuje, może ona dotyczyć większości matek. Jakie są jej przyczyny i objawy? Na pytania odpowiedział nam doktor Łukasz Drozd, spec. chirurgii plastycznej oraz Magdalena Pyznar, tancerka, dietetyczka, mama 14-miesięcznej Zuzi.
Wielu ojców wyobraża sobie swoją rolę jako "bankomat". Chcą pracować, zarabiać, a z dzieckiem się bawić, a nie wychowywać. Jak jednak poprawić to podejście? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN psycholog, Piotr Mosak.
W ubiegłym wieku wszyscy nucili ikoniczną piosenkę "Wind of Change" zespołu The Scorpions. To właśnie ona stała się symbolem upadku Muru Berlińskiego i zapowiadała nadejście zmian. A co ten utwór ma wspólnego z nauką języka niemieckiego? O tym opowiadali w naszym programie nauczycielka Joanna Czuma-Sitek i licealista Dobromir Wojewoda.
Marcin Prokop przytoczył w programie sytuację ze Świnoujścia. 8-latek, który nie mógł znieść kłótni rodziców, chciał opuścić mieszkanie przez okno. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Psycholog Marzena Mawricz wyjaśniła w naszym programie, jak kłótnie rodziców wpływają na psychikę dziecka oraz, jak powinniśmy się zachować, gdy dojdzie do ostrej wymianie zdań przy pociesze.
O przypadkach zespołu PIMS-TS u dzieci można było usłyszeć już w kwietniu tego roku. Najpierw pojawił się w Wielkiej Brytanii, potem w Stanach Zjednoczonych. Jakiś czas temu dotarł do Polski. Na tę chorobę, która występuje kilka tygodni po zakażeniu koronawirusem, choruje właśnie około 70 małych pacjentów w naszym kraju. Jak ją rozpoznać i co robić?
Nauka w dobie pandemii to prawdziwe wyzwanie dla uczniów, nauczycieli, jak i rodziców. Na własnej skórze przekonała się o tym Edyta Pazura, która napisała, że marzy, by jej dzieci wróciły już do szkoły. Jak sobie radzi mama trójki pociech?
Synek Julii Kuczyńskiej i Sebastiana Fabijańskiego przyszedł na świat blisko 3 miesiące temu. Mimo tego, że Maffashion wciela się w rolę rodzica od stosunkowo krótkiego czasu, zdołała już wrócić do formy, a nawet sprawnie łączyć macierzyństwo z pracą. Czego to zasługa? Opowiedziała o tym w Dzień Dobry TVN.
Ula prowadziła aktywny tryb życia u boku kochającego chłopaka, Sebastiana. Gdy w kwietniu tego roku dowiedziała się, że spodziewa się dziecka, oboje się bardzo ucieszyli. Los jednak skomplikował ich życie. Okazało się, że przyszła mama ma nowotwór. Postanowiła urodzić córkę. Teraz walczy o powrót do sprawności po skomplikowanej operacji.
Najnowsze badania psychiatry dr Andrei Favini z Allegheny Health Network w Pittsburgu udowodniły, że depresja poporodowa może pojawić się nawet rok i później po urodzeniu dziecka. Jak ją zatem rozpoznać i leczyć oraz, czym różni się od typowego baby bluesa wyjaśniały w studiu Dzień Dobry TVN dr Magdalena Chojnacka i Daria Ładocha.
I chociaż wydawało się, że to sytuacja, która nie będzie miała happy-endu, wrocławscy lekarze dokonali czegoś niezwykłego. Przeprowadzili cesarskie cięcie u kobiety z ekstremalnie ciężkim przebiegiem zakażenia koronawirusem. Uratowali pacjentkę i jej dziecko.
Zachcianki u wielu kobiet są nieodłącznym elementem ciąży. Mogą mieć ochotę np. na dania kuchni tajskiej lub meksykańskiej, które słyną z wyrazistego, pikantnego smaku. Ograniczeniem do spożywania ostrego jedzenia w ciąży często bywa niepewność, czy jest ono dozwolone.
Maciuś Cieślik nie siada, nie chodzi, a nawet leżąc na brzuszku, nie jest w stanie podnieść główki. Ma problemy z oddychaniem i jedzeniem. Chłopiec choruje na SMA i potrzebuje najdroższego leku na świecie. Jak mu pomóc?