Materiał promocyjny

Pomysły na prezent z okazji Dnia Dziecka. Jak dobrać zabawkę do charakteru i wieku malucha?

Pomysły na prezent na Dzień Dziecka
Dzień Dziecka zbliża się wielkimi korkami. Ulubione święto naszych najmłodszych to okazja do obdarowania ich prezentami. Jak wybrać te najlepsze, radziła Małgorzata Burakowska-Feliksbrot, ekspertka firmy Smyk.

Jak wybrać prezent na Dzień Dziecka

Do Dnia Dziecka warto odpowiednio się przygotować, aby wybrane prezenty sprawiły obdarowanym radość i wywołały uśmiech na ich twarzach. - Ważne, żeby zabawkę dobrać do dziecka i do jego wieku - radziła Małgorzata Bruakowska-Feliksbrot. - Nie może być za trudna, bo zniechęci, ani zbyt łatwa, ponieważ będzie nudna - zaznaczyła.

Świetnym pomysłem na prezent dla najmłodszych dzieci będą wszelkiego rodzaju grzechotki - zarówno te występujące pojedynczo, jak również będące elementami innych przedmiotów, np. kocyków. Nieco starsze maluchy z pewnością ucieszą zabawki wykonane z drewna - wszelkiego rodzaju klocki nie tylko zapewniają dzieciom rozrywkę, ale również fantastycznie wspomagają ich rozwój motoryczny. Miłośników naturalnych materiałów z pewnością zainteresują kubeczki wykonane z kukurydzy - ekologiczne tworzywo ulega całkowitej biodegradacji, ale zachowuje się jak plastik, doskonale więc sprawdzi się podczas zabaw w piaskownicy i na plaży.

Prezenty dla starszych dzieci

Dzieci uwielbiają obserwować dorosłych i naśladować ich zachowania. Idealnym prezentem będą więc miniaturowe wersje przedmiotów codziennego użytku. W ich wyborze jedyną granicą jest tak naprawdę fantazja rodziców i zainteresowania dziecka - na sklepowych pólkach można znaleźć niemalże wszystko: od zestawów mebli kuchennych po małe kosiarki - choć nie zadbają one o trawnik, to mają wmontowany generator baniek mydlanych uwielbianych nie tylko przez najmłodszych.

- Nareszcie jest ciepło i w końcu możemy wyjść na zewnątrz - powiedziała ekspertka firmy Smyk. - Super pomysłem jest bardzo modna deskorolka, mała fiszka, można ją zabrać na wakacje i ma fantastyczne świecące koła - zaznaczyła.

Ekspertka podkreśliła również, że prezenty mogą mieć praktyczny charakter. Wówczas należy pamiętać o tym, żeby zostały wzbogacone motywem lubianym przez dziecko. Jeśli np. decydujemy się na zakup plażowego poncho, warto aby jego wzór nawiązywał do bajki chętnie oglądanej przez malucha. To sprawi, że prezent będzie trafiony. A przecież na tym nam wszystkim najbardziej zależy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz też:

Majka Jeżowska o głośnym utworze dla Andrzeja Piasecznego. "Miłość nie wyklucza nikogo i tylko o tym jest ta piosenka"

Odmieniona Roksana Węgiel wraca z nową piosenką. "Niektóre osoby cały czas myślą, że mam 12 lat"

"Niektóre z nas dużo szybciej tracą zdolność do zostania mamą" - to badanie powie ci, ile masz jeszcze na to czasu

Autor: Adam Barabasz

Materiał promocyjny
podziel się:
Prowadzący:

Pozostałe wiadomości