Dlaczego Dzień Mamy jest ważny? Przedszkolaki: "Bo mama jest księżniczką i nas kocha"

Przedszkolaki świętują Dzień Mamy
Dzień Matki to jedno z piękniejszych świąt, kiedy to dzieci w ramach wdzięczności obdarowują swoje rodzicielki prezentami oraz okazują im miłość. Nasz reporter Robert Stockinger wybrał się do jednego z warszawskich przedszkoli i podpytał maluchy, co przygotowały na ten wyjątkowy dzień.

Przedszkolaki świętują Dzień Mamy

Robert Stockinger zagościł w przedszkolu na warszawskim Ursusie i zapytał najmłodszych, co przygotowali dla swoich wspaniałych mam. Dzieciaki pokazały dziennikarzowi własnoręcznie wykonane bukiety z jabłek i rysunki. Specjalnie dla swoich rodzicielek zaśpiewają też wspólnie piosenkę.

Będziemy tańczyć, mówić wierszyki i śpiewać

– powiedział Dawid.

Maluchy przyznały również, że wszystkie występy mamy podziwiać będą online, gdyż nie mogą fizycznie zjawić się w placówce.

Dlaczego Dzień Mamy jest ważny?

Dzień Matki to święto, które w Polsce liczy już 107 lat. Po raz pierwszy obchodzone było w 1914 roku, a pierwsze uroczystości odbyły się w Krakowie.

Nasz reporter postanowił podpytać najmłodszych, co myślą o tej uroczystej chwili. Na pytanie dlaczego Dzień Mamy jest ważny, mały Dawid odpowiedział: - Bo mama jest księżniczką i nas kocha. Maluchy, opisały także jak wyglądają ich rodzicieli.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Kuchnia na Dzień Mamy! Zaskocz ją pyszną szarlotką i blokiem czekoladowym

Joanna Krupa świętuje Dzień Matki. Gwiazda pokazała urocze zdjęcia córki

Słodkie niespodzianki na Dzień Matki. Przepisy Piotra Kucharskiego

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Robert Stockinger

podziel się:

Pozostałe wiadomości