Newsy

Zima atakuje Polskę. Prawie 32 tys. użytkowników pozbawionych prądu

Newsy

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
ddbelchatow.pl, PAP
Atak zimy

Pierwszy śnieg i pierwsze problemy. Po ataku zimy w województwie łódzkim bez prądu pozostają tysiące użytkowników. Mieszkańcy których miejscowości są najbardziej poszkodowani?

Atak zimy w Polsce

Z danych przekazanych przez dostawcę prądu wynika, że w całym województwie łódzkim dostępu do energii elektrycznej jest pozbawionych prawie 32 tys. obiorców. Szczególnie dotknięty jest jest powiat bełchatowski, gdzie odnotowano ok. 6 tys. zgłoszeń. Trudna sytuacja jest również w powiatach: wieluńskim, pajęczańskim i sieradzkim. Usuwanie skutków śnieżycy potrwa do późnego wieczora.

- Mokry śnieg zalega na drzewach i łamie gałęzie, które spadają na infrastrukturę, zrywając linie, a nawet całe słupy. Niestety śnieg obciąża też bezpośrednio same linie, powodując zwarcia - przekazała serwisowi ddbelchatow.pl Bożena Matuszczak-Królak z PGE Dystrybucja o. Łódź. 

Czy czeka nas sroga zima?
Czy czeka nas sroga zima? Źródło: Dzień Dobry TVN

Gdzie będzie padał śnieg?

W nocy z soboty na niedzielę można spodziewać się opadów śniegu, deszczu ze śniegiem i marznącej mżawki. Kierowcom lokalnie dokuczać będzie mgła, która ograniczy widzialność do 300 metrów.

W najchłodniejszych rejonach termometry wskażą od -3 st.C. Temperatura maksymalna do 2 st.C. Nieco chłodniej w górach. W Sudetach do -4 st.C. Wiatr słaby, zmienny. W Karpatach wiatr silniejszy, w porywach do 80 km/h i powodujący zawieje śnieżne. Uwaga: drogi i chodniki śliskie!

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Adam Barabasz

Źródło: ddbelchatow.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: jhillphotography / Getty Images

Pozostałe wiadomości