Newsy

Tre Voci na scenie Dzień Dobry TVN. Zobaczcie, jak tercet poradził sobie z utworem Zbigniewa Wodeckiego

Newsy

Tre Voci to tenorzy nowej generacji, którzy mierzą się ze światowymi hitami muzyki rozrywkowej i wykonują je w niezwykłych, nowych aranżacjach. Na scenie Dzień Dobry TVN zaprezentowali się w utworze Zbigniewa Wodeckiego, pt. "Lubię wracać tam, gdzie byłem".

Kim są Tre Voci?

Tre Voci to polskie trio muzyczne, wykonujące muzykę klasyczną i pop operową. W skład formacji wchodzą Wojciech Sokolnicki "Voytek Soko", Mikołaj Adamczak oraz Miłosz Gałaj. Początkowo koncertowali sami, a w 2015 roku postanowili połączyć siły i szybko zaczęli odnosić pierwsze sukcesy.

- Połączyła nas scena. Po jednym z występów zobaczyliśmy aplauz publiczności, jak zareagowali na trzech tenorów, którzy śpiewają utwór podzielony na głosy. Poczuliśmy, że warto iść w tym kierunku. (...) Bardzo dużo zaryzykowaliśmy, bo jesteśmy trzema śpiewakami-solistami. Nie zawsze takie grupy wchodzące w muzykę crossoverową są dobrze odbierane w naszym środowisku. Postanowiliśmy zaryzykować - mówił Wojciech Sokolnicki w wywiadzie dla "Plejady".

Tre Voci w utworze "Lubię wracać tam, gdzie byłem"

W 2017 roku wydali pierwszą płytę pt. "Tenorzy", a trzy lata później drugą - "With Love", która została bardzo dobrze przyjęta. Teraz, jako jedyni w Polsce reprezentanci gatunku classic crossover, zaśpiewali na scenie Dzień Dobry TVN legendarny przebój Zbigniewa Wodeckiego w symfonicznej odsłonie.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości