Zbigniew Wodecki

  Zbigniew Wodecki

  Podczas festiwalu Wodecki Twist muzycy wystąpią na wybudowanym niedawno najwyższym wieżowcu w Krakowie Unity Tower. Już 4 czerwca widzowie będą mogli śledzić, co dzieje się ponad 100 metrów nad ziemią na telebimie oraz podczas transmisji online. Za wszystko odpowiada córka muzyka, Katarzyna Wodecka-Stubbs.

  Dzisiaj o godzinie 20.15 na antenie TVN widzowie będą mogli obejrzeć koncert poświęcony pamięci Zbigniewa Wodeckiego, który miniony w weekend odbył się w Krakowie. Wśród artystów, którzy wzięli udział w wydarzeniu byli: Gaba Kulka i Sławek Uniatowski. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby powiedzieli, jak wspominają spotkania z Mistrzem Wodeckim.

  W Krakowie trwa impreza mająca na celu uczczenie pamięci i twórczości Zbigniewa Wodeckiego - Wodecki Twist Festival. Podczas piątkowego koncertu na scenie wystąpiło wiele gwiazd, w tym m.in. Edyta Górniak. Jaki utwór zaśpiewała? Jak wspomina swoje spotkania ze Zbyszkiem Wodeckim? Kto jest autorem tekstu do singla Chwytaj dzień, pochodzącego z ostatniej płyty z utworami Wodeckiego “Dobrze, że jesteś”? W Krakowie była dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Już dziś rusza Festiwal poświęcony pamięci zmarłego w maju 2017 roku Zbigniewa Wodeckiego. To okazja do wysłuchania wielkich przebojów artysty w nowych aranżacjach. Na Festiwalu wystąpią przyjaciele muzyka. Kogo zobaczymy na scenie? Skąd nazwa na "Wodecki Twist Festiwal" i jak wyglądało przygotowanie całego przedsięwzięcia? Z organizatorką i córką zmarłego artysty Katarzyną Wodecką-Stubbs rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  O nowym albumie, który powstał na kanwie niedokończonych utworów Zbigniewa Wodeckiego, opowiedzieli nam w Dzień Dobry TVN: Katarzyna Wodecka, córka Zbigniewa Wodeckiego i Kuba Badach. Kto brał udział w pracach nad tym wyjątkowym krążkiem? Czy łatwo jest wczuć się artystycznie w styl Zbigniewa Wodeckiego?

  Już jutro na rynku muzycznym pojawi się wyjątkowa płyta „Dobrze, że jesteś”, powstała na kanwie niedokończonych utworów Zbigniewa Wodeckiego. W Dzień Dobry TVN mieliśmy przyjemność pokazać fragment teledysku do piosenki, która zapowiada ten album. Utwór nosi tytuł "Chwytaj dzień". Zobaczcie!

  Gościem Dzień Dobry TVN była córka Zbigniewa Wodeckiego. Katarzyna Wodecka-Stubb w sierpniu założyła fundację imienia swojego taty. Jakie są jej cele? Jakim ojcem i jakim dziadkiem był Zbigniew Wodecki? Za co kochał Kraków?

  Dziś w Krakowie odbędzie się pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego. Uroczystości rozpoczynają się o godzinie 12.00, jednak już o 11.00 z Wieży Mariackiej popłynęła melodia inna niż zwykle. Muzyk kochał Louisa Armstronga, dlatego krakowski trębacz, na prośbę redakcji Dzień Dobry TVN, specjalnie ku Jego czci zagrał melodię "What a Wonderful World". Do widzenia Panie Zbigniewie...

  Zbigniew Wodecki był wyjątkowym człowiekiem i artystą. W Dzień Dobry TVN wspominaliśmy go z dziennikarką Marią Szabłowską, skrzypkiem Filipem Jaślarem i wokalistką Anną Jurksztowicz. Za co go cenili? Co mu zawdzięczają?

  W tym tygodniu odszedł od nas Zbigniew Wodecki. Kiedy i gdzie odbędą się uroczystości pogrzebowe? O co zaapelowała rodzina artysty? O tym mówiła dziennikarka Dzień Dobry TVN Barbara Pasek.

  Wczoraj zmarł Zbigniew Wodecki. W studiu Dzień Dobry TVN o wybitnym muzyku opowiedzieli nam Artur Andrus i Andrzej Mleczko. Artur Andrus: "Zdarzało mu się, że on znienacka, o północy, potrafił zadzwonić, tylko po to, żeby opowiedzieć dowcip". Andrzej Mleczko: "Przez te 50 lat nie pamiętam ani jednego momentu, żeby on coś złego powiedział o którymś z kolegów". A Wy jak go zapamiętacie?

  Zmarł wybitny muzyk i twórca piosenek Zbigniew Wodecki. Wspominamy jeden z jego występów w programie Dzień Dobry TVN, podczas którego zaśpiewał piosenkę "Teatr uczy nas żyć". Będzie nam Pana brakowało, Panie Zbigniewie...

  Wczoraj pojawiła się informacja, że Zbigniew Wodecki dostał udaru. Niestety wiadomość okazała się prawdziwa. Czy znane są szczegóły dotyczące stanu artysty? Zapytaliśmy o to dziennikarkę Dzień Dobry TVN Agnieszkę Jastrzębską. Panu Zbigniewowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

  Są ludzie, którzy mimo braku talentu wokalnego, śpiewają na okrągło. Dlaczego robią to innym? Ze śpiewającymi inaczej rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Miał również okazję kontemplować wątpliwy talent muzyczny swoich rozmówców ;)

  Po długiej chorobie odszedł Wojciech Młynarski - poeta, autor wielu tekstów piosenek i satyryk. Jak zapamiętają artystę jego przyjaciele: Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz i Zbigniew Wodecki? Gościliśmy ich w Dzień Dobry TVN.

  Adele na gali Grammy przełamała swoją nagrodę i przekazała połowę Beyonce. W ten sposób złożyła hołd swojej idolce i zarazem konkurentce. O miłości do idoli i rywalizacji między artystami rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z wokalistami: Zbigniewem Wodeckim i Haliną Mlynkową oraz tancerzami: Michałem Pirógiem i Maciejem "Glebą" Florek. Za co się cenią?

  Pan Hubert Gwiżdż jest właścicielem wyjątkowego instrumentu - skrzypiec zrobionych z 16 tysięcy zużytych zapałek. Zostały wykonane przez jego dziadka w Paryżu, a prace trwały 8 lat. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska spotkała się we Wrześni, miejscowości pana Huberta, ze Zbigniewem Wodeckim, od którego dotarła do nas wiadomość o niezwykłych skrzypcach. Właściciel utrzymuje, że jego dziadek grając na nich w paryskich kafejkach zarobił wystarczająco dużo żeby kupić prawie całą wieś. Czy dziś brzmią równie wyjątkowo?

  Szczecińska prokuratura zarekwirowała kilkaset komputerów, na które pobrano nielegalnie film "Wkręceni". Czym są prawa autorskie i dlaczego tak ważne jest ich przestrzeganie? Na te i inne pytania dziennikarki Dzień Dobry TVN Kingi Burzyńskiej, odpowiedzieli ambasadorzy Legalnej Kultury, Anna Dereszowska i Zbigniew Wodecki.

  Przyjaciele mówią o nim, że jest profesjonalistą, który dużo od siebie wymaga. Zbigniew Wodecki wciąż nagrywa przeboje. Według Włodzimierza Korcza Wodecki trwoni swój talent. Dlaczego? Kogo podziwia sam muzyk i z jakich powodów zdecydował się na współpracę z zespołem Mitch & Mitch?

  Posłuchajcie tego rodzinnego duetu. Ojciec z córką, uczestnicy programu "Aplauz, aplauz!", wystąpili w Dzień Dobry TVN z piosenką Zbigniewa Wodeckiego pt. "Z tobą chcę oglądać świat". Podoba się Wam wykonanie Kasi i Mirka Pasikatów? My jesteśmy oczarowani!

  Gościem Dzień Dobry TVN był Zbigniew Wodecki, który ma dziś 65. urodziny! Z okazji urodzin przygotowaliśmy dla Pana Zbigniewa wyjątkową niespodziankę. Zobaczcie, kto pojawił się w naszym studiu i jak zareagował na naszą niespodziankę Zbigniew Wodecki!

  Pan Jan jest wielkim fanem piłki kopanej. Jest dumny z gry polskiej reprezentacji w piłce nożnej i według niego nasi w ostatnim czasie wykonali krok... mil(ik)owy. Panie Janie, niestety dowcip o Szkotach i ich skąpstwie nie sprawdził się ;) W roli Pana Jana wystąpił satyryk Marcin Daniec.

  Czy polskie społeczeństwo umie słuchać muzyki? Jak wygląda edukacja muzyczna w naszym kraju? Kiedy osiągnęliśmy apogeum w muzykalności? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Zbigniew Wodecki. A na ulicy Marszałkowskiej wykonał swój utwór "Z Tobą chcę oglądać świat".