Newsy

WOŚP 2022 Gdańsk - program i koncerty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Newsy

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
tvn24
Gdańsk zimą
Henryk Sadura/Getty Images30. finał WOŚP w Gdańsku - program i koncerty

WOŚP 2022 w Gdańsku. 30 stycznia w całej Polsce odbędą się wydarzenia związane z 30. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Gdańsku oprócz tysiąca wolontariuszy z 10 sztabów pojawi się również WOŚP-owe miasteczko na Targu Rybnym, koncert na Ołowiance i trzymetrowa puszka. 

W związku z sytuacją pandemiczną mogą przydać się paszporty covidowe, które ułatwią wstęp na poszczególne atrakcje.

WOŚP w Gdańsku 2022 - 30. finał

Jubileuszowy, trzydziesty już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wypada w niedzielę 30 stycznia 2022 r. W tym roku WOŚP gra pod hasłem "Przejrzyj na oczy" w celu zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Jak co roku w tym dniu wolontariusze będą zbierać datki do specjalnych puszek.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Agnieszka Woźniak-Starak wspiera WOŚP
Agnieszka Woźniak-Starak wspiera WOŚPTVN
wideo 2/4

- Rok 2022 to rok szczególny dla Gdańska, bo jesteśmy Europejską Stolicą Wolontariatu. Chyba największym świętem wolontariatu jest finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wtedy na ulicach miast, miasteczek i wsi widzimy wielu wolontariuszy, niezależnie od wieku i płci, którzy poświęcają swój czas, swoje nogi, po to, żeby działać dla dobra wspólnego. O godz. 20.00, podczas "Światełka do nieba", będę chciała przekazać klucze do bram Gdańska wolontariuszom, aby w ten symboliczny sposób rozpocząć świętowanie Europejskiej Stolicy Wolontariatu - zapowiedziała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

30. finał WOŚP w Gdańsku - wydarzenia, koncerty, program

Miasteczko WOŚP na Targu Rybnym będzie czynne od 16 do 21. Będzie można wziąć udział w loterii, kupić pamiątki, oddać krew, a nawet zaszczepić się przeciwko COVID-19. Ponadto odbywać się będą pokazy ratownicze.

W tych samych godzinach odbywać się będą koncerty na Ołowiance. Scena stanie w sąsiedztwie Filharmonii Bałtyckiej, będzie można podziwiać na niej Majkę Jeżowską, Oddział Zamknięty, Arka Kłusowskiego oraz Anitę Lipnicką. Wiceprezes Fundacji Gdańskiej Karol Gzyl podkreślił, że każdy powinien mieć ze sobą paszport covidowy. Może być w formie elektronicznej - na aplikacji mobilnej - lub wydrukowany.

- Osobne wejścia będą wyznaczone dla osób niezaszczepionych. Gdańsk gra dla Orkiestry, dzielimy się dobrem i w takiej atmosferze chcemy przeżyć ten niedzielny koncert- zaznaczył.

Przed Złotą Bramą pojawi się również e-puszka, która będzie miała 3 metry wysokości i 1,5 metra szerokości. Na instalacji znajdzie się panel z kodem QR, za którego pomocą będzie można dokonać elektronicznej wpłaty na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Więcej przeczytasz na tvn24.pl

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Teofila Siewko

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Henryk Sadura/Getty Images

Pozostałe wiadomości