Gwiazdy

Blacha "Furioza - Golden", bojka ratunkowa i mowa ślubna. Tak gwiazdy wspierają 30. finał WOŚP

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Magda Gessler
Artur Zawadzki/REPORTERMagda Gessler

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Gwiazdy od jakiegoś czasu już wystawiają swoje osobiste przedmioty, by razem z fundacją Jurka Owsiaka nieść dobro. Zobaczcie, co pod młotek przekazali Magda Gessler, jurorzy "Mam talent" i inne gwiazdy.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - historia

Od 3 stycznia 1993 roku w wielu mniejszych i większych miejscowościach w naszym kraju organizowane są koncerty, festyny, aukcje i happeningi, na które zapraszane są m.in. znane muzyczne gwiazdy. Ponadto tysiące wolontariuszy wyraża chęć kwestowania na ulicach miast, zbierając pieniądze do tzw. puszek. Fundusze z finałów WOŚP przekazywane są na różne, określone cele medyczne. Jurek Owsiak, jako jeden ze współzałożycieli fundacji oraz obecny jej prezes, dokłada wszelkich starań, by Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspierała potrzebujących.

Kultura i sztuka

Sztuka polskiego plakatu
Sztuka polskiego plakatu Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

30. finał WOŚP - co gwiazdy przekazały na aukcje?

30 stycznia 2022 roku odbędzie się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane pieniądze zostanę przekazane na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Gwiazdy, jak co roku, przekazały osobiste przedmioty, by wesprzeć tę inicjatywę.

Blacha "Furioza - Golden" od Mateusza Damięckiego

Na aukcji WOŚP można wylicytować kwadratową metalową planszę z limitowanej serii (powstało jedynie 20 szt.) przedstawiającą pierwszoplanowego bohatera filmu "Furioza" - Mateusza Damięckiego ("Golden"), z autografem aktora.

Magda Gessler i jej suknia

Restauratorka oddała na aukcję coś ze swojej garderoby. - Sukienka, według autorskiego projektu pani Magdy, została wykonana przez projektantkę Agę Pou specjalnie na Bal Fundacji TVN w 2016 roku. Ma rozmiar 42, na wzrost 176 cm. Uszyta jest z jedwabiu od Dolce&Gabbana (z dodatkami jedwabnego aksamitu) i ozdobiona kryształkami Svarowskiego - napisano w opisie produktu.

Aktualnie cena sukni to blisko 2,5 tys. zł.

Jurorzy "Mam talent"

Teraz każdy będzie mógł mieć Małgorzatę Foremniak, Jana Klimenta i Agnieszkę Chylińską w swoim domu. Lalki z podobiznami jurorów zostały wykonane ręcznie na szydełku z włóczki bawełniano-poliestrowej, wewnątrz jest antyalergiczna kulka silikonowa. Znajdują się w skrzynce imitującej stół jurorski, na której gwiazdy show złożyły autografy.

Bojka ratunkowa od Davida Hasselhoffa

Przedmiot został podpisany przez Davida Hasselhoffa, czyli Mitcha z serialu "Słoneczny Patrol". Aktor zostawił na bojce autograf, gdy przez dwa miesiące pracował na planie serialu "Ze Network" w jeleniogórskim Teatrze im. Cypriana Kamila. Zagrał w nim samego siebie.

Przedmiot licytowany jest już za 10 tys. zł.

Obraz "Wysiadywanie" Krystyny Kofty

Autorka powieści i opowiadań oraz książek publicystycznych, często dotyczących problematyki kobiecej i relacji damsko-męskich, przekazała swój obraz zatytułowany "Wysiadywanie. Po kwarantannie. Z niebieskimi ptakami". Na tę chwilę kosztuje niecałe 3 tys. zł.

Joanna Kołaczkowska i Szymon Majewski oraz ich mowa ślubna

Joanna Kołaczkowska i Szymon Majewski zobowiązali się do wygłoszenia mowy ślubnej w wybranym przez zwycięzcę aukcji terminie. Jak czytamy w jej opisie: "Któż mógłby przekazać taką niezwykłą usługę na aukcję, jak nie twórcy podcastu 'Mówi się'. W końcu co, jak co, ale mówienie wychodzi Im jak mało komu! Deklarują, że będą ładnie wyglądać, bardzo porządnie i będą świetnie przygotowani, a mowa będzie skrojona na miarę, bo zostanie stworzona po przeprowadzeniu wywiadu wśród Waszych najbliższych. Ta mowa z pewnością zagwarantuje wspólną przyszłość Nowożeńców do końca świata i jeden dzień dłużej!".

Cena dobiła do blisko 5 tys. zł.

Robert Lewandowski i koszulka Ligi Mistrzów UEFA

Piłkarz zaoferował koszulkę z finałowego meczu Ligi Mistrzów UEFA 2020. Zwycięzca otrzyma ją wraz z autografem piłkarza. Obecna cena to 5,1 tys. zł.

Obraz "Anioły i gość" Artura Barcisia

Aktor przekazał na aukcję jedno ze swoich dzieł. "Obraz jest kontynuacją stylu, w którym malowałem swoje prace w ubiegłym roku. Wynika on z otaczającej nas rzeczywistości. Jest wyrazem moich strachów, ale także nadziei i marzeń. Kto jest tytułowym gościem? To pozostawiam do Państwa interpretacji, podobnie jak bohater, którego grałem w cyklu »Dekalog« Krzysztofa Kieślowskiego" – wskazuje Artur Barciś w opisie licytacji.

30. finał WOŚP - co kupi Fundacja Jurka Owsiaka?

Jak czytamy na stronie internetowej WOŚP, fundacja zamierza kupić m.in.:

  • angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci,
  • oftalmoskopy do badania dna oka,
  • lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka,
  • tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki),
  • synoptofory do pomiaru kąta zeza,
  • urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń,
  • tomografia dna oka,
  • mikroskopy,
  • stoły operacyjne.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Artur Zawadzki/REPORTER

Pozostałe wiadomości