Newsy

Warszawskie Targi Książek właśnie się rozpoczęły. Jakie atrakcje czekają na fanów literatury?

Newsy

Autor:
Milena
Jaworska
Fabrizio Grassi / EyeEm/Getty ImagesKsiążki

Święto miłośników książek skoncentrowane wokół placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie już trwa. Sprawdźcie, jakich autorów można spotkać w stolicy z okazji Warszawskich Targów Książki.

Warszawskie Targi Książek powracają

Coroczne Targi Książki organizowane dotychczas na PGE Narodowym w Warszawie powróciły po ponad dwóch latach, kiedy to z powodu pandemii COVID-19 i wiążących się z nią restrykcji organizatorzy musieli zrezygnować z organizacji wydarzenia. Tegoroczne przedsięwzięcie trwa cztery dni od 9 do 12 września i wzbogacone jest o Targi ACADEMIA, co gwarantuje podwójną liczbę atrakcji.

Po raz pierwszy w historii zdecydowano się zorganizować imprezę w plenerze w trosce o zdrowie i komfort wystawców, zaproszonych gości oraz wszystkich miłośników literatury, którzy postanowią wziąć udział w wydarzeniu.

Wyjątkowy gość WTK

Gościem honorowym tegorocznych targów są Czechy. W związku z tym na scenie głównej odbędą się trzy spotkania literackie, które poprowadzi polski reportażysta i dziennikarz Mariusz Szczygieł. Będzie on rozmawiał z Radką Denemarkovą, Markiem Šindelką oraz Jaroslavem Rudišem. Odbędzie się również forum dyskusyjne z czeskimi autorami o ich twórczości skierowanej do dzieci i młodzieży – to czeka entuzjastów Targów Książki w piątek 10 września.

Atrakcje literackie

W czwartek (9 września) na ciekawych czeka spotkanie z Anną Ładecką i Moniką Utnik-Strugałą dotyczące ich przewodnika po Żelazowej Woli zatytułowanego "Tam gdzie gra muzyka". Odbędzie się również prezentacja wystawy pt. "Stanisław Lem i rosyjski czytelnik".

Piątek (10 września) powita wszystkich zgromadzonych na Placu Defilad możliwością spotkania K. N. Haner – jednej z najpopularniejszych autorek romansów i erotyków ostatniego stulecia. W ciągu całego dnia będą mieć miejsce dyżury tłumaczek i tłumaczy pod banderą Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury. Wśród aktywności zaplanowano również warsztaty szkoleniowe pod hasłem "Koduj w Pythonie – tworzymy grę przygodową", które poprowadzi Adam Jurkiewicz.

Wśród autorów, którzy odwiedzą stolicę w sobotę (11 września) nie zabraknie Beaty Szady, Kasi Keller i Moniki Kotlarek. Pośród gości pojawią się również Katarzyna Kalicińska Zuzanna Dobrucka oraz Beata Harasimowicz, które wspólnie opowiedzą o przyjaźni i wyobraźni, która je łączy. Swoją obecność na Warszawskich Targach Książki zapowiedział także Wojciech Chmielewski.

Zobacz wideo: Nowa przyjaźń w show-biznesie

Zobacz także:

Autor:Milena Jaworska

Źródło zdjęcia głównego: Fabrizio Grassi / EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości