Rodzice zostawili niemowlę w samochodzie i poszli na mszę. Dziecko zmarło z przegrzania

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
tvn24.pl, CBS News
Śmierć dziecka, która wstrząsnęła Polską
Śmierć dziecka, która wstrząsnęła PolskąDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Funkcjonariusze policji znaleźli w nagrzanym samochodzie niedającą oznak życia 11-miesięczną dziewczynkę. Dziecko zostało przewiezione do szpitala, gdzie stwierdzono zgon. Rodzice niemowlęcia byli w tym czasie w kościele i brali udział we mszy świętej. Na dworze panowała temperatura sięgająca do 27 stopni Celsjusza w cieniu.

USA. Niemowlę zmarło z przegrzania

Jak podaje tvn24.pl, do tego tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę, 28 maja około godz. 13. na Florydzie. W zaparkowanym na Babcock Street w Palm Bay samochodzie policjanci znaleźli 11-miesięczną dziewczynkę, która nie reagowała na żadne bodźce. Rodzice zostawili niemowlę w aucie, a sami poszli do kościoła, by uczestniczyć we mszy świętej.

Tego dnia we wspomnianej miejscowości termometry wskazywały nawet 27 stopni Celsjusza w cieniu. Temperatura w pojeździe musiała być znacznie wyższa, co poskutkowało śmiertelnym przegrzaniem dziecka, które według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy spędziło w zamknięciu około 3 godzin.

Szef lokalnej policji przekazał mediom, że śledczy uznają śmierć dziewczynki za nieszczęśliwy wypadek. Mężczyzna złożył oficjalne kondolencje rodzinie zmarłego niemowlęcia.

Śmierć dziecka w samochodzie

Jak informuje tvn24.pl, statystyki dotyczące skutków pozostawiania niemowląt w nagrzanym aucie są druzgocące. Od początku 2023 roku na Florydzie podobną śmierć poniosło już sześcioro dzieci. W całych Stanach Zjednoczonych w ten sposób ginie średnio 39 maluchów rocznie. Na przestrzeni 25 lat w takich samych okolicznościach zmarło ponad 900 nieletnich.

Krajowa Administracja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego podaje, że najczęstszą przyczyną tragedii jest roztargnienie zabieganych rodziców, którzy zapominają o tym, że w pojeździe znajduje się dziecko.

Więcej informacji na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: tvn24.pl, CBS News

Źródło zdjęcia głównego: splendens/Getty Images

Pozostałe wiadomości