przegrzanie

  2-letnia Evie, pomimo noszenia nakrycia głowy i stosowania kremu z filtrem, doznała udaru słonecznego. Dziewczynka z 40-stopniową gorączką trafiła do szpitala. Jej mama i ratownik medyczny proszą o uważność.

  Kolejny raz dzieci bez opieki zostały pozostawione w samochodzie w pełnym słońcu. Tym razem do zdarzenia doszło w Warszawie. Dwóch chłopców zamkniętych w zaparkowanym pojeździe dostrzeżono w centrum stolicy.

  Wielu rodziców, chcąc osłonić malucha przed promieniami słońca i upałem, zakrywa wózek cienkim kocem lub pieluszką. Czy aby na pewno to dobry pomysł?

  Wielu rodziców - zwłaszcza w okresach przejściowych - zakłada swoim pociechom dodatkową warstwę ubrań. Czy faktycznie dzieci ich potrzebują? Jak ubierać malucha, aby nie doprowadzić do przegrzania organizmu? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadała dr n. med.

  Nawyk przykrywania dziecięcego wózka tetrą należy do dość powszechnych. Tymczasem, zdaniem wielu lekarzy, jest on niebezpieczny dla zdrowia, a nawet życia malucha, ponieważ może wywołać u niego udar cieplny, zwany przez niektórych - pieluchowym. Dlaczego - mimo apeli specjalistów - rodzice nadal stosują takie praktyki?

  Synoptycy zapowiadają, że nad Polskę nadciąga zwrotnikowe powietrze znad północnej Afryki, a wraz z nim fala upałów. Najbliższe dni zapowiadają się bardzo słonecznie. Na termometrach zobaczymy 30 stopni Celsjusza i więcej. Jak chronić dzieci podczas upałów? Pediatra Łukasz Durajski radzi, na co rodzice powinni zwrócić szczególną uwagę.

  Wiele mam - szykując dziecko do zimowego spaceru - zakłada na nie kilka warst ubrań, doprowadzającym tym samym do przegrzania malucha. Jak zatem ubrać dziecko w słoneczny, ale mroźny dzień? Jakie są objawy przegrzania? O tym w Dzień Dobry TVN fizjoterapeuta Paweł Zawitowski.

  W okresie jesienno-zimowym z powodu zmiennej temperatury często nie jesteśmy w stanie dobrać odpowiedniego ubrania. Tym samym narażamy się na przegrzanie lub wyziębienie, a to sprzyja przeziębieniu, anginie i grypie. Gość Dzień Dobry TVN dr Paweł Grzesiowski wytłumaczył, na czym polega różnica między przeziębieniem a grypą. Jak leczyć przeziębienie, a jak grypę? Czym grozi nieleczona grypa?