TVN Grupa Discovery liderem oglądalności podczas Pucharu Świata w skokach narciarskich

Skoki narciarskie na antenie TVN
Skoki narciarskie
Źródło: technotr / Getty Images
Za nami inauguracja sezonu 2021/22 Pucharu Świata w skokach narciarskich, która odbyła się 20-21 listopada w Niżnym Tagile. Konkursy transmitowane były przez TVN, Eurosport 1 i Player. Piątkowe kwalifikacje dodatkowo obejrzeć można było w Eurosporcie 1. TVN był zdecydowanym liderem oglądalności w Polsce w trakcie sobotnich i niedzielnych zawodów, osiągając podczas pierwszego konkursu wynik lepszy niż trzej główni konkurenci łącznie.

TVN Grupa Discovery liderem oglądalności

Sobotni i niedzielny konkurs miłośnicy skoków mogli śledzić w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze. W sumie, na wszystkich tych platformach transmisje przyciągnęły przed ekrany aż 9 milionów widzów. TVN i Eurosport 1 miały łącznie aż 30-procentowy (w sobotę) i 25-procentowy (w niedzielę) udział w rynku. Oznacza to, że niemal co trzeci widz oglądający w tym czasie telewizję kibicował naszym skoczkom w rozpoczętym właśnie konkursie pokazywanym w TVN i Eurosporcie. Eurosport 1 był z kolei w czasie transmisji płatnym kanałem nr 1 w Polsce i uplasował się w czołówce najchętniej oglądanych w tym paśmie kanałów – na 4. pozycji w sobotę i 3. w niedzielę.

– W naszym studiu była energia, świeżość, merytoryczne informacje, nowe technologie i świetna współpraca prowadzących. Jak zawsze swoją klasę pokazali też komentatorzy. Wyniki oglądalności są bardzo obiecujące i już nie możemy się doczekać kolejnych konkursów i pierwszych sukcesów polskich skoczków – powiedział Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

Puchar Świata w skokach narciarskich na antenie TVN, Eurosport 1 i w Playerze

W sobotę najlepiej z polskich skoczków spisał się Kamil Stoch, który zajął piąte miejsce. Dawid Kubacki był 13., a pozostali reprezentanci Polski nie awansowali do drugiej serii. W niedzielę punkty Pucharu Świata zdobyli Piotr Żyła (15. miejsce) i Andrzej Stękała (30. miejsce).

Wszystkim relacjom ze skoczni towarzyszyły studia. W TVN prowadził je duet Sebastian Szczęsny i Damian Michałowski, a wśród gości znaleźli się Jakub Kot, Kamila Karpiel i Sebastian Karpiel-Bułecka. Widzowie mogli oglądać między innymi wizualizacje w technologii rozszerzonej rzeczywistości, a także teleportacje skoczków do studia. W Eurosporcie studia wokół konkursów prowadził Michał Korościel.

Zobacz także: Skoki narciarskie. Klasyfikacja generalna Pucharu Świata. Na którym miejscu są Polacy? 

Zawody w Niżnym Tagile zainaugurowały emocjonujący sezon skoków narciarskich w TVN Grupa Discovery. Wszystkie konkursy rozgrywane poza Polską transmitowane będą w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze, a rywalizacja w Wiśle i Zakopanem w Eurosporcie 1 i Playerze. Kwalifikacje rozgrywane w piątki będą transmitowane w Eurosporcie 1 i Playerze, a niedzielne – o ile sygnał z nich będzie produkowany, co jest decyzją lokalnych nadawców – dostępne będą wyłącznie w serwisie player.pl. Sprawdź aktualny terminarz skoków. Niezrównana oferta zimowa TVN Grupa Discovery obejmuje także między innymi Puchar Świata w narciarstwie alpejskim, biathlonie, biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, narciarstwie dowolnym, snowboardzie, short tracku, a także Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym.

Zobacz także:

Autor: Michalina Kobla

Źródło zdjęcia głównego: technotr / Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości