Newsy

Pogoda na niedzielę. Opady w przeważającej części kraju, a co przyniesie początek tygodnia?

Newsy

W całym kraju zapowiada się pochmurna i deszczowa niedziela. Poza tym wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnym deszczem i burzami. Temperatura od 21 st. C do 25 st. C. Sprawdź, czy poniedziałek również zapowiada się pod znakiem opadów.

Pogoda w niedzielę, 4 lipca 2021 r.

W niedzielę wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu do 10 l/mkw. W pasie od Pomorza, przez centrum kraju, po Podkarpacie należy spodziewać się burz z opadami do 25 l/mkw.

Temperatura maksymalna wyniesie od 23 st. C na Podkarpaciu, przez 25 st. C w centrum kraju, do 28 st. C w Olsztynie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje z północnego zachodu. Podczas burz rozpędzi się do 80 km/h.

Pogoda na poniedziałek, 5 lipca 2021 r.

W poniedziałek wciąż w przeważającej części kraju deszczowo. Temperatury od 24 st. C na Pomorzu Zachodnim do 28 st. C na Podkarpaciu. We wschodniej i centralnej części kraju spodziewać się można opadów i burz. Zdecydowanie spokojniej będzie w zachodnim pasie.

Kiedy w lipcu wyjechać na urlop?

Osoby, które chciałyby trafić na falę upałów, powinny planować wyjazd w pierwszym i trzecim tygodniu lipca. Prognozy wskazują, że w tych terminach temperatura będzie oscylować między 26 st. C a 30 st. C. Z kolei drugi tydzień lipca przyniesie znaczne ochłodzenie i sporo deszczowych dni. Co prawda temperatura będzie się wahać ok. 23 - 25 st. C, ale za to codziennie przewidywane są deszcze. Podobnie sytuacja wygląda w czwartym tygodniu lipca. Wstępnie analizy wykazują, że będzie mniej deszczowo, ale temperatura wskaże zaledwie ok. 22 st. C.

Zobacz więcej:

Autor: Katarzyna Lackowska

Źródło: TVN Meteo, x-news

Pozostałe wiadomości