Newsy

8-latka została postrzelona na szkolnym boisku. Policja zatrzymała trzech mężczyzn

Newsy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
polsatnews.pl
osoba, która trzyma broń
Tinakorn Suksapsri/EyeEm/Getty Images8-latka została postrzelona na szkolnym boisku

Ośmioletnia dziewczynka podczas zabawy na szkolnym boisku została postrzelona w klatkę piersiową metalowymi kulkami. Policja z Nowego Miasta zatrzymał trzech mężczyzn podejrzanych o zranienie dziecka. Sprawcy to 40-latek i dwóch 17-latków.

Poznań. Dziewczyna postrzelona metalowymi kulkami

8-latka wraz z innymi dziećmi bawiła się pod okiem nauczycieli na boisku szkolnym na osiedlu Lecha w Poznaniu. Nagle dziewczynka zaczęła się skarżyć na ból w klatce piersiowej. Opiekunowie natychmiast udzielili jej pomocy. Po przewiezieniu do szpitala okazało się, że dziecku nic nie dolega i może ono wraz z rodzicami wrócić do domu.

Jak reagować na przemoc?

Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzienia
Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzieniaDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Funkcjonariusze, którzy zaczęli badać sprawę ustalili, że dziewczynka najprawdopodobniej została postrzelona metalowymi kulkami, które znaleziono na miejscu zdarzenia.

Poznań. Kto strzelał do 8-latki?

Do wypadku doszło w czwartek, 5 maja, w godzinach popołudniowych, a w sobotę (7 maja) rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak poinformował, że policjanci z Nowego Miasta zatrzymali trzy osoby. - 40-latek oraz dwoje 17-latków zostali zatrzymani wczoraj wieczorem w jednym z mieszkań na Os. Lecha w Poznaniu. Wszyscy wcześniej byli już notowani za szereg różnych przestępstw. Ponadto policjanci znaleźli w mieszkaniu kilka sztuk broni, naboje gazowe i ponad 400 gramów różnych narkotyków. Cała trójka obecnie przebywa w policyjnym areszcie – mówił Borowiak w rozmowie z PAP-em.

Co ciekawe, okazało, że jeden z 17-latków był poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa. Policjanci są zdania, że zatrzymani mężczyźni mogli już wcześniej, tym razem z broni gazowej, zranić inne osoby. - W związku z tym prosimy o kontakt wszystkich, którzy w ostatnim czasie, przebywając w tym rejonie, mogli zostać uderzeni lub zranieni przez sprawców – dodał Borowiak.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: polsatnews.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tinakorn Suksapsri/EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości