Pogoda na wtorek: wiosna w pełni. Będzie ciepło i słonecznie

x-news
W całym kraju słońca nie zabraknie. Na termometrach zobaczymy od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 22 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Biomet w całej Polsce będzie korzystny.

Pogoda na wtorek 7 kwietnia

Europa znajduje się pod wpływem rozległego wyżu z głównym centrum nad Ukrainą, jedynie Islandia oraz północna połowa Półwyspu Skandynawskiego są pod wpływem niżu znad północnego Atlantyku. Polska znajduje się w zasięgu tego wyżu, ale po południu, na północy kraju, zaznaczy się płytka zatoka z chłodnym frontem atmosferycznym, związana z niżem z rejonu Islandii. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie.

Wtorek w całym kraju będzie piękny i słoneczny. Na termometrach zobaczymy od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 22 st. C na Dolnym Śląsku. Nieco chłodniej tylko miejscami nad morzem oraz w rejonach podgórskich Karpat - od 13°C do 16°C.

W ramach akcji #zostańwdomu zachęcamy, by wiosenną aurą cieszyć się na balkonie czy w ogrodzie.

Warunki biometeorologiczne

W całym kraju wilgotność powietrza sięgnie 40-50 procent. Odczujemy ciepło, a biomet w całym kraju będzie korzystny.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Pogoda Warszawa na wtorek 7 kwietnia

W stolicy na termometrach zobaczymy maksymalnie 20 st. C. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie w południe będzie oscylować w okolicy 1019 hPa.

Pogoda na środę i czwartek, 8 i 9 kwietnia

W środę czeka nas kontynuacja słonecznej pogody. Temperatura wyniesie od 17 st. C na Suwalszczyźnie do 22 st. C na Dolnym Śląsku. Z południowego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Czwartek przyniesie na północy przelotne opady deszczu. Poza tym będzie pogodnie. Termometry pokażą w najcieplejszym momencie dnia od 16 st. C na Suwalszczyźnie do 21 st. C na Podkarpaciu. Z zachodu wiać będzie słaby i umiarkowany wiatr, zachodni.

Więcej o pogodzie czytaj na tvn meteo.

Zobacz też:

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: x-news, PAP

podziel się:

Pozostałe wiadomości