Newsy

Jaka będzie jesień? Synoptycy wiedzą już, na jaką pogodę możemy liczyć we wrześniu i październiku

Newsy

pogoda, jesień, deszcz, kalosze

Sierpień nie rozpieszczał nas pogodowo. Po lipcowej fali upałów przyszedł czas na spore ochłodzenie. Na tatrzańskiej Łomnicy spadł już nawet śnieg. Co dalej w pogodzie? Czy w tym roku czeka nas jesień już we wrześniu?

Pogoda we wrześniu – jakie będą temperatury?

Nie ma wątpliwości, że pogoda potrafi zaskakiwać, a jej częste zmiany sprawiają, że trudno jest przygotować się na to, jaka aura będzie nawet na przestrzeni kilku dni. W sierpniu zabrakło w Polsce ciepłego zwrotnikowego powietrza, które przyniosło nam upały w lipcu. Ostatnie tygodnie wakacji niewiele miały wspólnego z prawdziwie letnią pogodą. Taki stan rzeczy utrzyma się także na początku września.

Jak wynika z prognozy modelu TWS IMGW oraz amerykańskiego CFS, w pierwszych dwóch tygodniach września temperatura będzie się wahać od 14 do 20 st. C. Później słupki rtęci mogą podnieść się jeszcze o 2-3 stopnie C.

– Prognozy średnioterminowe do 14 dni, do 9 września, wskazują, że z początkiem września 25 stopni niestety nie zobaczymy, jednak nie wykluczamy pojawienia się takiej temperatury w późniejszym terminie – zdradził Grzegorz Walijewski, synoptyk IMGW w rozmowie z "Faktem". - Na pewno będą to krótkotrwałe epizody. Z dużo większym prawdopodobieństwem możemy stwierdzić, że zobaczymy temperatury powyżej 20 stopni – dodał.

Polska złota jesień dopiero w październiku

Nie da się ukryć, że wyglądając przez okno mamy wrażenie, że jesień już do nas dotarła. We wrześniu pojawią się pierwsze przymrozki w górach, a następnie na krańcach południowo-wschodnich.

Dobra informacja jest jednak taka, że październik wynagrodzi nam pochmurny i deszczowy wrzesień. Synoptycy zapowiadają polską złotą jesień ze słoneczną aurą i wysokimi temperaturami. Warto cieszyć się tym czasem, bo od listopada będzie trzeba na nowo polubić się z parasolami i kaloszami.

Zobacz także: Konferencja ramówkowa TVN. Co czeka na widzów jesienią?

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Kamila Glińska

Źródło: IMGW/fakt.pl

Pozostałe wiadomości