Newsy

10-latka topiła się na oczach plażowiczów. Uratowano ją dzięki zdecydowanej reakcji innego dziecka

Newsy

Autor:
bp/
tam/tvn24,
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
tvn24.pl
Dziecko kąpiące się w jeziorze.

Na terenie kąpieliska w Pabianicach doszło do groźnego incydentu. Dziesięcioletnia dziewczynka oddaliła się od brzegu w pogoni za piłką i najprawdopodobniej straciła grunt pod nogami, przez co zaczęła się topić. Plażowicze początkowo nie zwrócili uwagi na niebezpieczną sytuację. Zaalarmował ich dwunastoletni chłopiec. - Niewiele brakowało, by doszło do tragedii - poinformowała pabianicka straż miejska.

Dramatyczne sceny na kąpielisku w Pabianicach

W czwartek, 18 sierpnia br. około 18:00 na kąpielisku w Pabianicach topiła się dziesięcioletnia dziewczynka. Jak podaje tvn24.pl, dziecko oddaliło się od strzeżonej strefy w pogoni za piłką i najprawdopodobniej straciło grunt pod nogami. Dziesięciolatka machała rękoma, jednak nikt nie zwracał na nią uwagi. Niebezpieczną sytuację po około minucie zauważył dwunastoletni chłopiec, który podjął próbę wyciągnięcia dziewczynki z wody. Gdy mu się to nie udało, poprosił o pomoc swojego tatę. Mężczyzna z sukcesem wydostał dziecko na brzeg.

- Niewiele brakowało, by doszło do tragedii - poinformowano na facebookowym profilu pabianickiej straży miejskiej

Lato

Jakie będzie lato w tym roku?
Jakie będzie lato w tym roku?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Dziesięciolatka topiła się na kąpielisku w Pabianicach

Ojciec tonącego dziecka przebywał na brzegu. Mężczyzna nie miał pojęcia o zagrożeniu. Dowiedział się o nim dopiero w momencie, kiedy jego córka została wyłowiona przez innego plażowicza.

- Rozpoczęła się reanimacja. Powiodła się, dziewczynka wypluła wodę i zaczęła oddychać - poinformowała reporterka TVN24, Katarzyna Pasikowska-Poczopko, jednocześnie podkreślając, że na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe.

Jak podaje tvn24.pl, dziesięciolatka ma spędzić w szpitalu co najmniej kilka dni. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Więcej informacji na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:bp/ tam/tvn24, Magdalena Brzezińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Goami/Getty Images/Facebook

Pozostałe wiadomości