Ciąża

Urodziła dziecko w autokarze. Pasażerka obok: "Obudził mnie krzyk. Myślałam, że ktoś umiera"

Ciąża

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
edziecko.pl, Twitter
Kobieta w ciąży na przystanku autobusowym

Zaawansowana ciąża i ryzyko nagłego porodu z dala od placówki medycznej nie zniechęcają kobiet do podróżowania. Potwierdzeniem jest historia pasażerki jednego z popularnych europejskich przewoźników. Ciężarna urodziła syna w autokarze na trasie Paryż-Warszawa. Emocje towarzyszyły wszystkim obecnym na pokładzie pojazdu.

Poznań. Kobieta urodziła dziecko w autokarze

Do tej niecodziennej sytuacji doszło 17 sierpnia nieopodal Poznania. W autokarze firmy Flixbus oferującej międzypaństwowe usługi transportowe jechała kobieta w zaawansowanej ciąży. Turystka poruszała się busem na trasie Paryż-Warszawa. Ze względu na stan, w którym się znajdowała, kierowca zaproponował jej miejsce zlokalizowane tuż przy drzwiach, by w razie nagłej potrzeby mogła szybko opuścić pojazd.

Ciążowe tematy dla młodej mamy

Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?
Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Akcja porodowa zaczęła się niespodziewanie, tuż nad ranem. Mimo szybkiej reakcji przewoźników kobieta nie zdążyła dotrzeć do szpitala, ponieważ autokar był oddalony od dworca w Poznaniu o około 20 minut drogi. Ciężarną zajęli się obecni w busie turyści.

- Jedna z pasażerek poinformowała kierowców, że kobieta w ciąży zaczęła rodzić. Drugi kierowca natychmiast zadzwonił na numer alarmowy, aby zamówić karetkę na dworzec w Poznaniu, do którego pozostało niecałe 20 minut drogi. W międzyczasie trzy inne pasażerki zaopiekowały się ciężarną - relacjonowała w rozmowie z edziecko.pl przedstawicielka biura prasowego FlixBus Martyna Madejak.

Kobieta urodziła syna. Chłopiec przyszedł na świat o godz. 07:09. Cały i zdrowy trafił wraz z mamą pod opiekę lekarzy.

Poród w autokarze - relacje świadków

Pasażerka, która była świadkiem całego zajścia i siedziała zaledwie kilka metrów od rodzącej kobiety, pochwaliła się tym faktem w mediach społecznościowych. - Pani we FlixBusie 6 siedzeń przede mną właśnie urodziła dziecko - napisała na Twitterze.

- Dalej przetwarzam, co się właśnie wydarzyło. Ten bus powrotny to w całości jest jakiś hit. (...) Obudził mnie jej krzyk i przysięgam, myślałam, że ktoś umiera - czytamy we wpisie.

W komentarzach pod postem nie zabrakło gratulacji dla dzielnej mamy i jej synka. Internauci poruszyli także temat zniżkowych biletów dla chłopca, który urodził się na pokładzie busa. Tę kwestię skomentował sam dyrektor zarządzający firmą przewozową Michał Leman. Mężczyzna zapewnił, że dziecko otrzyma możliwość podróżowania pojazdami marki FlixBus za darmo do 18. roku życia.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: edziecko.pl, Twitter

Źródło zdjęcia głównego: Westend61/Getty Images

Pozostałe wiadomości