autokar

    autokar

    Autokar przewożący dzieci uległ groźnemu wypadkowi. Na miejscu pojawiły się karetki oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wstępne doniesienia mówią o kilku rannych osobach.

    Hasło: "Polska dawaj", które znajdzie się na oficjalnym autokarze polskiej reprezentacji w piłce nożnej nie wszystkim przypadło do gustu. Jego krytycy mówią, że ma ono niepoprawną konstrukcję i jest zbyt rosyjskie. Jakie zatem błędy językowe zawiera? O to w Dzień Dobry TVN zapytaliśmy językoznawcę prof. Katarzynę Kłosińską?

    W trakcie podróży samolotem, pociągiem czy autokarem wiele osób zachowuje się obrzydliwie. Zostawiają po sobie - oględnie mówiąc - nieporządek w toalecie, rozpychają się na siedzeniach, nokautując przy tym łokciami osoby obok, pałaszują jedzenie o wątpliwym aromacie, który wykręca nosy współpasażerów. Co robią jeszcze? O tym dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Sam też miał pewną przygodę w pendolino.

    Ferie zimowe trwają. Jak dojechać i wrócić z nich bezpiecznie? Najlepiej wie to Adam Małysz, który został zaproszony przez Inspekcję Transportu Drogowego do akcji związanej z kontrolowaniem autokarów wiozących dzieci i młodzież. Dlaczego zdecydował się wziąć udział w tej akcji? Czy stan autokarów poprawił się? Ile trwa kontrola autokaru? Z Bogusławem Piotrowskim, Alwinem Gajadurem z Inspekcji Transportu Drogowego i Adamem Małyszem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.