kąpielisko

    Na terenie kąpieliska w Pabianicach doszło do groźnego incydentu. Dziesięcioletnia dziewczynka oddaliła się od brzegu w pogoni za piłką i najprawdopodobniej straciła grunt pod nogami, przez co zaczęła się topić. Plażowicze początkowo nie zwrócili uwagi na niebezpieczną sytuację. Zaalarmował ich dwunastoletni chłopiec. - Niewiele brakowało, by doszło do tragedii - poinformowała pabianicka straż miejska.

    Od początku sierpnia z Odry wyławiane są tony śniętych ryb. Problem ten dotyczy między innymi województwa zachodniopomorskiego, co przekłada się na rosnący niepokój osób korzystających z nadbałtyckich kąpielisk. Plażowicze póki co mogą jednak czuć się bezpiecznie. W trakcie niedzielnego briefingu prasowego na terenie powiatu gryfickiego przekonywał o tym wojewoda Zbigniew Bogucki.

    Europejska Agencja Środowiska opublikowała sprawozdanie dotyczące jakości wody w kąpieliskach. Niestety dla polskich urlopowiczów nie mamy dobrych wiadomości. Jak wypada nasz kraj na tle pozostałych? Które państwa znalazły się w czołówce?

    Sinice powróciły nad Morze Bałtyckie. W związku z tym sanepid zdecydował o zamknięciu części popularnych kąpielisk w polskich kurortach. W jakich miejscowościach pojawiły się groźne cyjanobakterie?

    Słodkowodne małże mogą stanowić zagrożenie dla turystów i mieszkańców.