Jedna z plażowiczek w Krynicy Morskiej wyjątkowo dała ponieść się falom. Kobieta odpłynęła prawie pół kilometra od linii brzegowej, budząc obawy funkcjonariuszy policji. Na szczęście obyło się bez dramatu.
Skąd wzięła się ta piękna plaża?
Oto lista akwenów, do których nie można wchodzić.
Gdzie nie wolno się kąpać?
Pływanie w rzekach, choć przez wielu bardzo lubiane i praktykowane, jest często bardzo niebezpieczne. Nawet ta niepozorna, wąska, płytka i wydawać by się mogło, dobrze znana rzeka, może być nieprzewidywalna. W tym artykule wymieniamy wszystkie elementy, które czynią kąpiel w rzece ryzykowną.
Serwis Kąpieliskowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego umożliwia znalezienie interesującego nas kąpieliska i sprawdzenie informacji takich jak dostępna infrastruktura, bezpieczeństwo, stan wody, godziny otwarcia. W narzędziu pojawiły się kolejne funkcje, dzięki którym możemy m.in. wyszukać najbliższe dostępne kąpielisko. Jak to zrobić?
Przyczyną zakwit sinic i śnięte ryby.
Wprowadzono zakazy pływania. Gdzie obowiązują?
Uruchomione zostały transmisje online z krakowskiego Zakrzówka, dzięki czemu na żywo można sprawdzić aktualnie panującą tam sytuację. Jakie zasady obowiązują na tym kąpielisku od soboty, 8 lipca? Dlaczego nie można z niego korzystać w poniedziałki?
Błękitna Flaga to ważne oznaczenie dotyczące jakości wód w kąpieliskach i portach, sporządzane przez Fundację dla Edukacji Ekologicznej. W zestawieniu na 2023 rok znalazły się 34. miejsca w Polsce.
Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji-Termy Poddębice wykorzystuje naturalne wody geotermalne.
Na terenie kąpieliska w Pabianicach doszło do groźnego incydentu. Dziesięcioletnia dziewczynka oddaliła się od brzegu w pogoni za piłką i najprawdopodobniej straciła grunt pod nogami, przez co zaczęła się topić. Plażowicze początkowo nie zwrócili uwagi na niebezpieczną sytuację. Zaalarmował ich dwunastoletni chłopiec. - Niewiele brakowało, by doszło do tragedii - poinformowała pabianicka straż miejska.
Od początku sierpnia z Odry wyławiane są tony śniętych ryb. Problem ten dotyczy między innymi województwa zachodniopomorskiego, co przekłada się na rosnący niepokój osób korzystających z nadbałtyckich kąpielisk. Plażowicze póki co mogą jednak czuć się bezpiecznie. W trakcie niedzielnego briefingu prasowego na terenie powiatu gryfickiego przekonywał o tym wojewoda Zbigniew Bogucki.
Europejska Agencja Środowiska opublikowała sprawozdanie dotyczące jakości wody w kąpieliskach. Niestety dla polskich urlopowiczów nie mamy dobrych wiadomości. Jak wypada nasz kraj na tle pozostałych? Które państwa znalazły się w czołówce?
Sinice powróciły nad Morze Bałtyckie. W związku z tym sanepid zdecydował o zamknięciu części popularnych kąpielisk w polskich kurortach. W jakich miejscowościach pojawiły się groźne cyjanobakterie?
Słodkowodne małże mogą stanowić zagrożenie dla turystów i mieszkańców.