Kraków: nowe zasady kąpieliska na Zakrzówku. Co się zmienia?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Wakacje bez paszportu
Wakacje bez paszportu
Tego nie rób podczas wakacji
Tego nie rób podczas wakacji
Wolontariat - ciekawy sposób na wakacje
Wolontariat - ciekawy sposób na wakacje
Bezpieczne wakacje Twojego dziecka
Bezpieczne wakacje Twojego dziecka
Uroki i magia wakacji w starym stylu
Uroki i magia wakacji w starym stylu
Najlepsze książki na wakacje - co czytać latem?
Najlepsze książki na wakacje - co czytać latem?
Kiedy wakacje stresują, zamiast cieszyć
Kiedy wakacje stresują, zamiast cieszyć
Na wakacje na Śląsk
Na wakacje na Śląsk
Uruchomione zostały transmisje online z krakowskiego Zakrzówka, dzięki czemu na żywo można sprawdzić aktualnie panującą tam sytuację. Jakie zasady obowiązują na tym kąpielisku od soboty, 8 lipca? Dlaczego nie można z niego korzystać w poniedziałki?

Nowe zasady na Zakrzówku od 8 lipca

Od soboty, 8 lipca na krakowskim kąpielisku Zakrzówek obowiązuje limit wejść - 1000 osób jednocześnie. Uby utrzymać to wyjątkowe miejsce w jak najlepszym stanie, w poniedziałki baseny będą nieczynne. Jak wyjaśniła Aleksandra Mikolaszek z Zarządu Zieleni Miejskiej, "będzie to dzień przerwy technicznej, na działania serwisowe, by zapewnić użytkownikom maksymalne bezpieczeństwo. Jeden dzień w tygodniu to dość często, ale Zakrzówek jest miejscem wymagającym".

Poza tym w ciągu najbliższych dni na miejscu zamontowany będzie maszt, na którym powieje czarna flaga, gdy wyczerpany zostanie limit miejsc. Ona również widoczna będzie na transmisji.

Zasady wejścia na Zakrzówek

W celu wejścia na tereny krakowskich basenów, należy przejść przez bramki i otrzymać specjalną opaskę uprawniającą do wejścia, która jest bezpłatna. Ponadto pracownicy basenów w dowolnym momencie mogą podejść do wypoczywających i weryfikować posiadanie opaski.

Jaki jest cel zmian?

Zmiany, zwłaszcza dotyczące limitów osób na basenach, zostały wprowadzone, by usprawnić funkcjonowanie miejsca i uniknąć kolejnych licznych awarii. W ostatnim czasie najczęściej dochodziło do nich na skutek zbyt dużej liczby ludzi przebywających tam jednocześnie.

Pracownicy obsługujący kąpielisko oraz osoby odpowiedzialne za jego naprawę, w rozmowie z KRKnews.pl poinformowali, że na pomostach mogło przebywać nawet do 3000 osób dziennie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Autor: Diana Ryściuk

Źródło: krknews.pl/onet.pl

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

podziel się:

Pozostałe wiadomości